Увага! В Черняхівській громаді підтверджено випадок сказу в свійського собаки!

Дата: 27.09.2023 17:15

26 вересня 2023 року надійшло підтвердження випадку захворювання на сказ свійського собаки в смт Черняхів. Господар тварини звернувся за допомогою до ветеринарів, вважаючи, що тварина захворіла на якесь інфекційне захворювання. Фахівці за рядом ознак запідозрили у тварини сказ. Лабораторне дослідження підтвердило цей діагноз. Тварина загинула. Як з’ясувалось, собака не був вакцинованим і контактував з господарями та іншими домашніми тваринами у цьому подвір’ї.

В зв’язку з цим, селище Черняхів визначено неблагополучним пунктом (епізоотичним вогнищем), а всі населені пункти в радіусі 10 км вважаються загрозливою зоною.

Сьогодні за участі фахівців Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Черняхівській селищній раді. Під час засідання затверджено План комплексних заходів щодо ліквідації хвороби, які проводяться в неблагополучних пунктах і загрозливих зонах, зокрема профілактичні щеплення собак і котів.

НАГАДУЄМО про те, що власникам тварин необхідно вчасно доставляти тварин для проведення ветеринарного огляду і щеплення проти сказу, забезпечувати надійну фіксацію тварин під час процедури. Нині ветлікарі проводять подворовий обхід для вакцинації домашніх тварин від сказу. Вакцина – безкоштовна!

Сказ - це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури.

Збудник сказу - специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини. При укусі разом зі слиною вірус потрапляє в рану. Дуже небезпечне потрапляння слини хворої тварини на слизові оболонки очей, рота, носа, а також на шкіру, де можуть бути невидимі простим оком ушкодження.

Серед людей захворювання на сказ поширюють зазвичай домашні тварини. Особливу небезпеку становлять бродячі собаки і коти. Домашні тварини можуть заражатися одна від одної та від диких тварин.

З метою профілактики сказу необхідно:

• регулярно (щорічно) вакцинувати від сказу собак і котів;
  • не контактувати з дикими чи безпритульними тваринами;
  • остерігатися безпритульних та диких тварин, які мають непритаманну поведінку.
  • Якщо вас вкусила чи обслинила тварина (особливо дика чи безпритульна):
  • негайно зверніться до лікаря;
  • якщо тварина домашня, необхідно впевнитися, що вона була вчасно провакцинована, та прослідкувати за її поведінкою;
  • пройдіть курс антирабічних щеплень, якщо лікар їх призначить;
  • в жодному разі не припиняйте курс щеплень і не порушуйте режиму поведінки.

ПЕРША ДОПОМОГА ПІСЛЯ УКУСУ

Якщо сталося так, що лікар знаходиться далеко і ви не можете потрапити до нього одразу, то ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хвилин мильною водою, дезінфектантами або іншими засобами (70%-м спиртом або 5%-м розчином йоду). Опісля обов’язково зверніться за медичною допомогою!

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх улюбленців!