Відділ соціального захисту

Рішення другої сесії восьмого скликання Черняхвської селищної ради "Про утворення відділу соціального захисту Черняхівської селищної ради та затвердження Положення про відділ"

Фото без описуНачальник відділу -

ТРОХИМЧУК Олександр Васильович

Головні спеціалісти:

ДОБРОВОЛЬСЬКА Людмила Миколаївна

ВАКУЛОВИЧ Катерина Андріївна

КУЛІШ Наталія Сергіївна

РАКОВИЧ Тетяна Володимирівна

ТЕЛЕФОН ДЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ ФАХІВЦІВ - 097-17-17-150

Фото без описуВідділ соціального захисту Черняхівської селищної ради  забезпечує надання консультації громадянам з таких питань:

• соціальні допомоги,
  • житлові субсидії та пільги,
  • прийом документів на всі види соціальних допомог,
  • захист прав дитини та інших питань, пов’язаних із наданням соціальної підтримки населенню,
  • визначення потреб громади у соціальних послугах сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (особам похилого віку, особам з інвалідністю, ветеранам війни, в тому числі учасникам АТО/ООС), особам які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, внутрішньо переміщеним особам, іншим категоріям, які згідно із законодавством мають право на пільги та отримання житлових субсидій.

Фото без описуСтаном на 01 вересня 2023 року відділом соціального захисту прийнято та зареєстровано в програмному комплексі „Інтегрована інформаційна система „Соціальна громада” 1509 заяв на призначення всіх видів допомог, пільг,  компенсацій та житлових субсидій. Передано для призначення органу соціального захисту населення 769 електронних заяв та пенсійному фонду України 362 електронні заяви через відповідні програмні комплекси.

Складено акти обстеження матеріально-побутових умов 116 сім’ям з метою визначення їх права на допомогу.

За даний період сформовано та видано 66 довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. Відділ соціального захисту Черняхівської селищної ради тісно співпрацює з Черняхівською філією Житомирського обласного центру зайнятості щодо працевлаштування даної категорії осіб працездатного віку.

Відділ соціального захисту здійснює реалізацію державних та місцевих програм.

За вказаний період місцевого бюджету виділено та профінансовано

• на реалізацію програми з пільгового перевезення з 32,7 тис. грн, в тому числі на перевезення автомобільним транспортом – 31,7 тис. грн та залізничним транспортом – 1,0 тис. грн;
  • відшкодовано за пільгове користування послугами зв’язку – 8,3 тис. грн, відшкодовано фізичним особам за надання соціальних послуг – 667,5 тис. грн,
  • надано допомоги на поховання 19 сім’ям військовослужбовців, які загинули під час участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України на суму 128,8 тис. грн,
  • надано щорічну одноразову грошову допомогу з метою компенсації витрат на опалення житла 16 сім’ям загиблих військовослужбовців на суму 192,0 тис. грн,
  • придбано та встановлено на могилах загиблих військовослужбовців 30 флагштоків на суму 59,9 тис. грн.

Видано талонів для безкоштовного проїзду приміським автомобільним транспортом громадянам пільгової категорії у кількості 1422 шт., використано для проїзду 895 талонів.

Спеціалістами відділу проводиться прийом документів для виготовлення та продовження дії посвідчень багатодітної сім’ї. З початку року видано 125 таких посвідчень.

Прийнято та опрацьовано через відповідну програму «Прихисток» 90 заяв від осіб нашої громади, які безкоштовно надали житло для проживання внутрішньо переміщених осіб для виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок благодійних організацій.

Станом на 01.09.2023 року спеціалістами відділу прийнято та передано до опрацювання 119 заяв з відповідними документами для забезпечення осіб санаторно-курортним лікуванням.

У зв’язку із впровадженням тестової версії «Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг для роботи у промисловому середовищі», яка є складовою частиною програмного комплексу Єдина інформаційна система соціальної сфери, відділ соціального захисту в процесі роботи тестує та допомагає покращувати її роботу.

В ході роботи відділ співпрацює з комунальними установами «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та «Центром соціальних служб» Черняхівської селищної ради, приймає заяви, вносить в програмний комплекс та приймає рішення щодо надання соціальних послуг громадянам, які проживають на території Черняхівської селищної територіальної громади.

Також спеціалісти відділу складають та подають звітність, надають щоденно консультації громадянам, проводять оформлення запитів до установ та організацій з питань, що належать до компетенції відділу.

Відділ приймає активну участь в розробленні місцевих програм, а також, в разі потреби, вносить зміни.