4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

Дата: 04.04.2023 14:48

Щорічно 4 квітня відзначаємо важливу подію – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов’язана з розмінуванням.

Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав.

Ніхто навіть у страшному сні не міг уявити, що буде війна, а після вторгнення ворога в Україну та рашистських обстрілів наших мирних міст з різної зброї на вулицях залишиться значна кількість боєприпасів, різних видів та різних калібрів, які несуть пряму загрозу людям. І зараз отримані раніше знання та дотримання особистої безпеки можуть зберегти найцінніше - людське життя.

Саме тому фахівці ДСНС України закликають дотримуватися таких правил поведінки при виявлені вибухонебезпечних предметів:

Дії при виявленні ВНП:
• Зупиніться та озирніться навколо. Попередьте людей поряд про небезпеку.
• Поверніться за маршрутом, яким прийшли.
• На відстані не менше 100 метрів викликайте спеціалістів за номером 101, 102.
• Запам’ятайте: Ніколи не намагайтесь самостійно знешкодити вибухонебезпечний предмет.
• Запам’ятайте місце виявлення ВНП та по можливості встановіть попереджувальні знаки. Позначте місце небезпечної знахідки – шматком яскравої тканини, схрещеними палицями, каменем тощо. Це допоможе фахівцям відшукати та знешкодити вибухонебезпечний предмет. По можливості дочекайтеся їхнього приїзду.

Категорично забороняється:
• Самостійно досліджувати даний предмет та переміщувати його.
• Робити спроби розпилювати даний предмет.
• Накривати чимось або засипати землею знахідку.
• Проводити самостійний пошук інших ВНП поблизу зі знайденим предметом.
• Будьте обережними та уважними! Не наражайте своє життя на небезпеку!