«Гвардія наступу»: як покроково відбуватиметься підготовка бійців – ЗМІ

Дата: 21.02.2023 10:00

В Україні триває набір до «Гвардії наступу», яка має посилити оборону країни та допомогти ЗСУ в деокупації зайнятих російськими військами територій. І цим наблизити перемогу України у війні з Російською Федерацією.

У Нацгвардії розповіли, як проходитиме підготовка бійців.

Як відбуватиметься підготовка бійців «Гвардії наступу»

Після формування підготовка підрозділів «Гвардії наступу» пройде на полігонах — спочатку індивідуальна, потім командна.

«Спочатку підрозділи комплектуються — рота, батальйон тощо. Потім вони відбувають на один з полігонів і починається підготовка. Вона включає у себе індивідуальну піхотну підготовку, потім у складі підрозділу», — розповів полковник Артем Іллюхін, командир бригади оперативного призначення Нацгвардії “Рубіж”.

Паралельно з цим починають готуватися сержанти, а також фахівці на посадах гранатометників, кулеметників, снайперів тощо.

Підготовка бійців складатиметься з таких етапів:

1. Одиночна підготовка, яка триватиме до двох тижнів.
  2. Підготовка у складі відділення. Завершиться вона бойовими стрільбами відділень.
  3. Підготовка у складі взводів. Цей етап закінчується тактичними навчаннями взводів з бойовою стрільбою.
  4. Злагодження підрозділів у складі роти.
  5. Злагодження у складі батальйону.

Паралельно з одиночною підготовкою упродовж перших двох тижнів починається підготовка сформованого штабу батальйону за системою прийняття рішення країн-партнерів НАТО, з урахуванням досвіду виконання бойових завдань.

Полковник зазначив, що підготовка до наступальних дій відрізняється від підготовки для оборони.

«Все це включається в етапи підготовки, починаючи від малих тактичних груп і закінчуючи вже у складі підрозділу взвод, рота», — пояснив Артем Іллюхін.

Хто може потрапити до «Гвардії наступу»

Основою підрозділів будуть чинні поліцейські, прикордонники та бійці Національної гвардії.

Вступ до штурмових бригад, є добровільним вибором, а не мобілізацією.

Скільки бригад буде в «Гвардії наступу»

Оголошено формування восьми бригад:

• бригади Національної гвардії: «Буревій», «Червона Калина», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан», «Азов».
  • бригада Національної поліції: «Лють».
  • бригада Державної прикордонної служби: «Сталевий Кордон».

Як відбиратимуть бійців до «Гвардії наступу»

Добровольці, які подадуть анкети, мають пройти:

• психологічне тестування,
  • медичний огляд,
  • тест із фізичної підготовки.

Як долучитися до “Гвардії наступу” жителям Житомирського району та що варто знати, читайте ТУТ.