АТ «Житомиробленерго» попереджає: електричний струм може бути небезпечний для життя!

Дата: 07.02.2023 15:00

Фото без описуШановні громадяни! Будьте обережні! Електричний струм небезпечний для життя!

Не дозволяйте дітям гратися з електроприладами. Не користуйтесь пошкодженими електророзетками та електроприладами з пошкодженою ізоляцією. Не використовуйте електроприлади у вологих приміщеннях. Не включайте одночасно декілька потужних електроприладів в одну розетку. Відключайте з розетки побутові електроприлади коли Ви ними не користуєтесь. Застосовуйте тільки справні запобіжники заводського виготовлення.

Значна кількість випадків електротравматизму серед населення виникає через втручання людей в промислове енергетичне обладнання, у тому числі підстанції, через контакт з обірваними та провислими проводами повітряних ліній електропередач різних класів напруги тощо.

Категорично забороняється підніматися на опори ліній електропередачі, самостійно приєднувати до електромережі будь-які електричні пристрої, відкривати двері трансформаторних підстанцій, виконувати переключення електричних апаратів та проводити будь-які ремонтні роботи.

Смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити на відстань ближче  8 метрів до обірваних електричних проводів.

Забороняється в охоронних зонах електромереж та безпосередньо під проводами повітряних ліній будувати будівлі, складати сіно, дрова та ін., влаштовувати спортивні майданчики, розпалювати вогнища, накидати на струмовідні частини сторонні предмети.

Проведення вантажно-розвантажувальних робіт, вирубування дерев, розташування загонів для худоби, встановлення металевих огороджень, проїзд машин загальною висотою понад 4,5 метра, виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра у межах охоронних зон електромереж виконується виключно з письмової згоди РЕМ, а також у присутності представника РЕМ.

Отримати роз’яснення від фахівців АТ «Житомиробленерго» та повідомити про пошкодження електромереж можна цілодобово телефоном у кол-центрі:

• (0412)55-92-82
  • 067-155-92-82
  • 095-655-92-82
  • 0800-030-92-82

У разі виявлення обірваних проводів повітряних ліній електропередач:

1. не наближайтесь до них на відстань ближче, ніж 8 метрів.
  2. Організуйте охорону місця пошкодження для запобігання наближення до місця обриву людей та тварин.
  3. Негайно повідомте у кол-центр АТ «Житомиробленерго» або у Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) за номером 101.

Ваша небайдужість допоможе зберегти життя!

Адміністрація АТ «Житомиробленерго»