У Черняхові відбувся мітинг-реквієм до Дня пам'яті жертв голодоморів. ФОТО

Дата: 25.11.2022 16:15

Сьогодні, 25 листопада, у Черняхові відбувся мітинг-реквієм до Дня пам'яті жертв голодоморів.

Внаслідок Голодомору 1932-1933 років – геноциду, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом, Україна втратила мільйони життів.

Щоб вшанувати пам'ять про них, керівники Черняхівської громади, працівники місцевих установ та організацій, освітяни та небайдужі черняхівці прийшли до пам’ятника жертвам Голодомору. Вони запалили вогники і поставили лампадки, як символ пам’яті про невинно загублених людей.

Архієпископ Житомирський і Поліський Володимир у співслужінні з духовенством звершив заупокійну літію.

Під час хвилини мовчання усі присутні схилили голови в глибокій жалобі за нашими співвітчизниками, які загинули голодною смертю, аби зберегти та передати наступним поколінням пам’ять про них. Лише знання та усвідомлення правди про минуле робить людину вільною та готовою до майбутнього.

Пройшовши страшні випробування, українці не зламалися і не дозволили поставити себе на коліна. Пам’ять про закатованих голодом українців має жити в серці кожного з нас, щоб надавати сили для боротьби за незалежність нашої країни. Адже такі численні жертви, єдиною провиною яких була приналежність до українства, не мають права на забуття.

Завтра, 26 листопада, о 16.00 годині по всій Україні пройде акція «Запали свічку пам’яті». Закликаємо всіх долучитись, щоб пам'ять поколінь не згасала, щоб діти знали справжню історію багатостраждальної України. Бо де жива пам'ять – там не допустять повторення фатальних подій.