85 років - Житомирській області. Цікаві факти про Житомирщину

Дата: 22.09.2022 12:00

Сьогодні виповнюється 85 років від створення Житомирської області.

Пропонуємо підбірку цікавих фактів про нашу область.

• Житомирська область займає перше місце в Україні по запасах лісових ресурсів, які становлять 750 тисяч гектарів.

• Словечансько-Овруцький кряж – унікальне місце, якому майже пів мільярда років.

• Пержанське берилієве родовище – єдине у світі, де промислові концентрації берилію пов’язані з гентгельвіновими рудами. Аналогів подібному в світі немає.

• На Житомирщині знаходиться геологічний заповідник «Кам’яне село» – одне з неймовірних чудес України, створених самою природою. Величезні кам’яні брили розташувалися на території 15 гектарів.

• Село Дениші відоме своїм «Скеледромом». Це місце – прямовисна стіна гранітного каньйону річки Тетерів, що височіє над берегом на 25 м і є одним із найзручніших місць в Україні для скелелазіння.

• У Коростені знаходяться купальні княгині Ольги площею близько 100 м², які мають статус пам’ятки природи та історії.

• Недалеко від села Купище Коростенського району Житомирської області в лісі знаходиться галявина, якій місцеві жителі дали назву Громовище і вважають аномальною. За легендою, колись тут жив жорстокий пан. Але одного разу його вбила блискавка та спалила його садибу. З того часу блискавки б’ють у Громовище під час кожної грози.

• Найбільша кількість бобрів нараховується саме в Житомирській області та становить 7 668 тварин, або майже 22 % від загальної чисельності в Україні.

• На початку 19-го століття на околиці села Нова Чортория було створено парк площею 70 гектарів. Парк прикрашають вікова липова алея, великі світлі галявини, художньо скомпоновані групи дерев, яких тут близько 50-ти порід.

• Вражають мальовничістю Чорторийські озера на території Миропільського лісництва поблизу села Коростки. Площа озер – 0,3 та 0,4 гектарів.

• Одним із кращих і найбагатших дендрологічних парків області є Шодуарівський парк у Житомирі. Розташований на мальовничих схилах, що спускаються до ріки Тетерів, він є улюбленим місцем відпочинку.

• У Черняхівському районі біля села Вишпіль росте старий дуб. За легендами, якщо доторкнутися до гіганта зі словами «до тебе торкаюся, здоров’я набираюся», можна вилікуватися від хвороб, проти яких безсила медицина.

• Мармур, який видобувається на Житомирщині, має особливий малюнок надзвичайної краси.

Підготував Книголюб Черняхівський