Рудий Віталій Валентинович

Рудий Віталій Валентинович

Сержант

31.08.1984 – 13.05.2014

Рудий Віталій Валентинович – командир відділення аеромобільно-десантного взводу 4-ї аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, сержант.

Народився 31 серпня 1984 року в селищі міського типу Головине Черняхівського району Житомирської області. Закінчив загальноосвітню гімназію селища міського типу Головине Черняхівського району, а у 2003 році - Головинське вище професійне училище нерудних технологій за професією «Тракторист-машиніст» .

Проходив військову строкову службу в лавах Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (з 2014 року - Національна гвардія України).

Після строкової служби, певний час працював в міліції міста Київ.

З 20 березня 2014 року проходив військову службу по частковій мобілізації на посаді командира відділення аеромобільно-десантного взводу 4-ї аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А1910, місто Житомир).

Фото без описуЗ весни 2014 року приймав участь в антитерористичній операції на сході України.

13 травня 2014 року під час виконання бойового завдання по конвоюванню (супроводженню) розрахунків 82мм мінометів 2Б-9 та продовольства на блокпости, на околиці населеного пункту Октябрське Слов’янського району Донецької області, близько 12:30 годин колона була обстріляна із засідки. Бойовики атакували з гранатометів та вели щільний вогонь зі стрілецької зброї. Більше 30-40 нападників прибули в засідку заздалегідь та були розмішені вздовж річки по кущах. Перші постріли з гранатометів попали в двигун другого БТР, який загорівся та в автомобіль ГАЗ-66. Військовослужбовці прийняли бій, в результаті якого загинуло 6 військовослужбовців та 8 отримало поранення різних ступенів тяжкості. В результаті бою загинув і сержант Рудий.

16 травня 2014 року похований на Смолянському військовому кладовищі в Житомирі.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (19.07.2014; посмертно).

Ім’ям Віталія Рудого названо гімназію селища міського типу Головине Черняхівського району Житомирської області (нині Головинський ліцей Черняхівської селищної ради).

Залишились дружина і син.