Поклали квіти до пам’ятника «Героям Чорнобиля»

Дата: 14.12.2021 12:50

Фото без опису14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ №945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року. Саме у цей день було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Аварія в Чорнобилі - одна з наймасштабніших трагедій для людства, техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку атомної електростанції. Наслідки були страшні: непоправна шкода довкіллю та здоров’ю людей. Цей вибух, який зруйнував життя тисячам людей і створив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

Тож сьогодні, вшановуючи пам'ять про ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в Черняхові відбулось урочисте покладання квітів. Вже традиційно захід пройшов біля пам’ятника «Героям Чорнобиля» за участі керівництва громади, представників апарату селищної ради та громадськості.

В умовах карантину захід відбувся з мінімальною кількістю учасників та дотриманням карантинних обмежень.