20 липня - Міжнародний день шахів

Дата: 20.07.2021 11:00

Фото без описуДень шахів – Міжнародне свято, яке з 1966 року відзначають щорічно 20 липня. Цього дня в 1924 році була заснована шахова федерація FIDE (Federstion Internationale des Echecs), під егідою якої проводяться тематичні заходи.

Шахи, такими, якими їх знаємо ми, — це популярна, досить складна настільна гра. Аби зіграти партію в шахи, потрібна дошка з 64 клітинками і 32 фігури (16 — білих і 16 — чорних). Перед кожним із двох суперників стоїть основне завдання — поставити мат королю супротивника.

Цікаві факти про шахи

• Перша сучасна шахівниця (світлі і темні квадрати) була зроблена в Європі в 1090-му році.
  • Нове правило для пішаки, де їй було дозволено ходити на два квадрата в її першому кроці замість одного, було вперше введено в Іспанії в 1280 році.
  •  Складну шахову дошку винайшов священик. У якийсь момент історії їм було заборонено грати в шахи. Священик знайшов шлях, щоб обійти цю заборону і зробив складну шахову дошку. У складеному стані вона спокійно вміщувалася на книжковій полиці і виглядала як дві книги.
  • Перша гра в шахи на орбіті Землі відбулася 9-го червня 1970-го року в екіпажі Союз-9. Гра завершилася внічию.
  • Найдовша теоретично можлива гра в шахи складається з 5,949 ходів. За даними Шахового Фонду Америки, є 169518829100,544,000,000,00 0000000 (приблизно 1.70x10 29) способів грати перші 10 ходів у шаховій грі. Число різних 40-х ходів гри в шахи набагато більше, ніж число електрона у Всесвіті.
  • Лікарі рекомендують шахи як спосіб боротьби проти хвороби Альцгеймерата просто для покращення розумових здібностей людини.
  • Вислів “шах і мат” походить від перського слова Shah Mat, що означає “Король помер”.