16 червня – День пам’яті Олександра Голяченка

Дата: 16.06.2021 08:00

Фото без опису16 червня –

День пам’яті Олександра Голяченка

Олександр Михайлович Голяченко народився 03 травня 1992 року у селі Славів Черняхівського району. Він був наймолодшим серед трьох дітей у родині. Закінчив Селянщинський спортивний ліцей, відслужив строкову службу у 95-й аеромобільній бригаді, здобув фах водія.

11 березня 2014 року був мобілізований як спеціаліст на посаду водія БТР-80.

13 червня 2014 року військова колона отримала завдання евакуювати підбитий гелікоптер. Близько 15:00 колона потрапила під обстріл поблизу села Хрестище, за півтора кілометра від Слов'янська. БТР, який йшов першим, терористи із засідки підбили з протитанкового гранатомета. Олександр скерував БТР убік, що дало можливість іншій частині колони успішно проскочити засідку. Коли БТР в'їхав у лісосмугу і зупинився, вся кабіна вже була охоплена полум'ям. Олександр отримав опіки 80% тіла й вогнепальне осколкове поранення лівого плеча та передпліччя. Пораненого відразу доправили у Харків до опікового центру 4-ї клінічної центральної лікарні.

На третій день о 7:40 він помер. Ціною власного життя солдат Голяченко вивів з-під обстрілу екіпаж БТРа і врятував життя побратимів.

Залишились батьки і дві старші сестри.

Указом Президента України № 599/2014 від 19 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Указом № 2 від 23 червня 2015 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).

Вічна пам'ять ГЕРОЮ!

Герої не вмирають!