День слов'янської писемності і культури

Дата: 24.05.2021 11:16

Сьогодні, 24 травня, в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки. В Україні це свято встановлене згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року.

За різними історичними джерелами, видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Вони також упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

Здобутки рівноапостольних Кирила і Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство.