23 травня - День Героїв

Дата: 23.05.2021 10:50

23 травня – День Героїв — це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. В цей день згадують борців за волю України, які стали символом незборимості української нації.Фото без опису

Наразі свято не є офіційним, але традиція вшанування героїв 23 травня міцнішає. Особливо, з огляду на те, що з 2014 року триває протистояння наших захисників з агресором на сході України за територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави.

На жаль, Черняхівщина за сім років війни втратила дев’ятьох своїх найкращих синів. Згадаймо їх, мужніх та відважних, які віддали свої життя за Україну.

Віталій Рудий

Віталій Валентинович народився 31 серпня 1984 року. Командир відділення аеромобільно-десантного взводу 4-ї аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади (м. Житомир) загинув 13 травня 2014 року під час виконання бойового завдання поблизу с.Октябрське.

19 липня 2014 року загиблого героя посмертно нагороджено за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України орденом «За мужність» III ступеня.

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).

Залишились мати сестра, брат, дружина і син.

Фото без описуОлександр Фурман

Народився 27 грудня 1986 р., м. Житомир. Жив у с.Зороків.

Солдат 30-ї окремої механізованої бригади. Загинув  загинув в бою з терористами поблизу Рубіжного, Луганська область, 22 травня 2014 р.

Була ймовірність, що Олександр потрапив у полон, але це не підтвердилося. У квітні 2016 року Черняхівським районним судом прийнято рішення про оголошення військовослужбовця таким, що загинув при виконанні військового завдання.

Залишилася дружина та троє дітей.

Фото без описуОлександр Голяченко

Народився 3 травня 1992 року в с.Славів.

Водій окремої мобільної 95-ї бригади. Помер 16 червня 2014 року від поранень.

Указом Президента України № 599/2014 від 19 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Указом № 2 від 23 червня 2015 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).

Залишились батьки і двоє сестер.

Фото без описуРоман Власюк

Народився 20 серпня 1989 р., с. Городище.

Солдат, старший водій 51-ї окремої механізованої бригади загинув 1 серпня 2014., смт Красногорівка Мар’їнського району Донецької області.

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Фото без описуЮрій Євпак

Народився 18 лютого 1977 р., с. Велика Горбаша.

Сержант 30-ї окремої механізованої бригади зник безвісти в ніч на 13 серпня під час боїв у селі Степанівка (Шахтарський район) Донецької області. Тіло загиблого знайдено пошуковцями Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") на місці загибелі 7-го вересня 2014 р. Упізнаний за експертизою ДНК.

Залишилася дружина, син та донька.

Указом Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 року, "за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Фото без описуМихайло Рибак

Народився 10 липня 1994 р. в с. Городище.

Солдат 51-ї окремої механізованої бригади. Помер 14 жовтня 2014 р. у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону (м. Одеса) від важких поранень, отриманих в бою 22.05.2014 поблизу міста Волноваха (Донецька область).

Фото без описуОлександр Павлюк

Народився 18 березня 1984 р. в с. Свидя.

Солдат 26-ї окремої артилерійської бригади. Загинув 2 листопада 2014 р., Новоайдарський район, Луганська область.

Залишилися мати, дружина та донька.

Фото без описуВолодимир Кудрявцев

Народився 5 вересня 1994 р. в с. Жадьки.

Солдат,  гранатометник 93-ї окремої механізованої бригади.

Трагічно загинув 22 грудня 2015 р. поблизу селища Піски (Ясинуватський район) під Донецьком.

Залишилися батьки, брати, сестри, дружина та маленький син.

Фото без описуДмитро Литвинчук

Народився 14 березня 1992 р. в с. Крученець.

Сержант, розвідник далекомірник 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Загинув 25 листопада 2017 р. від кулі снайпера біля одного з опорних пунктів поблизу смт Верхньоторецьке Ясинуватського району Донецька область.

Залишились батьки і молодша сестра.

Указом Президента України № 42/2018 від 26 лютого 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).