Українські підприємці мають можливість отримати гранти від уряду Німеччини на розвиток своєї бізнес-ідеї

Дата: 21.04.2023 15:00

Фонд розвитку підприємництва впроваджує грантову програму через два великих українських банки: банк «Львів» та «Ощадбанк». У програмі можуть взяти участь  українські представники мікро-, малого та середнього підприємництва (ММСП) з бізнес-ідеєю або інвестиційним планом, а саме:

• мікропідприємство зі співробітниками до 20 осіб та наявним доходом за рік до 2 млн євро;
  • малі підприємства зі співробітниками до 50 осіб та наявним доходом до 5 млн євро за рік;
  • середні – кількість співробітників до 250 осіб та сукупний дохід до 10 млн євро на рік.

Учасники мають відповідати екологічним та соціальним стандартам, відповідно до чинного законодавства України.

Важливий момент: усі підприємства мають містити 70 % особистого капіталу власника, працювати не менше року та мати прибуток (хоча б за 2021 р.).

Українські підприємці можуть отримати через банки України грантові кошти в гривневому еквіваленті (без ПДВ та згідно з курсом НБУ) на таких умовах:

• частка грантових коштів становитиме 30 % загальної суми проєкту для переміщених ММСП і 20% — для місцевих підприємств;
  • інвестпроєктна сума не може перевищувати 240 тисяч євро;
  • строк кредитування становить 1 рік для обігових коштів та 2 роки, для придбання необхідних засобів;
  • є можливість залучення державної кредитної програми «5–7–9».

Німецькі партнери по грантовій допомозі, нададуть підтримку понад 100 українським підприємствам.

Консультації на грантову допомогу можна отримати на офіційних онлайн-сторінках «Ощадбанку» в розділі «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні» та «Банку Львів» у розділі «Грант від уряду Німеччини».

Перелік документів, які потрібні для реєстрації:

1. Заява у двох примірниках (в «Ощадбанку» заповнюється у відділенні, у «Банку Львів» можна скачати тут).
  2. Інвестиційний або бізнес-план.
  3. Звіт про гранти (деталізований).
  4. Документи на діяльність підприємства.
  5. Документи КВЕД.
  6. Середньорічна кількість персоналу.
  7. Відсоток приватного капіталу в підприємстві.
  8. Довідка про чистий прибуток за 2021–2022 рік.

Обидва банки партнери, надають можливість зареєструватися в програмі до 25 квітня 2023 року.

Visa почала збір замовлень від стартапів на конкурс грантів для фінтех-стартапів

19 квітня відкрився прийом заявок на конкурс для фінтех-стартапів Visa Everywhere Initiative 2023 (VEI), заявки можна подавати до 14 травня. Взяти участь можуть підприємці-інноватори, які “розширюють можливості місцевих спільнот, створюючи рішення у сфері платежів та комерції для бізнесів будь-якого розміру та сектору”.

Зокрема, організаторам цікаві проєкти, що працюють за наступними напрямками.

Інструменти надання цифрових послуг та цифрові емітенти

– блокчейн і криптовалюти;

– краудфандинг;

– банкінг як послуга (BaaS);

– BIN-спонсори;

– емітенти/процесори;

– програмні менеджери.

Цифрова емісія

– блокчейн і криптовалюти;

– альтернативні форми кредитування;

– управління особистими фінансами;

– грошові перекази;

– цифровий банкінг (необанки);

– цифрові гаманці, P2P-платежі та перекази;

– бонуси для співробітників;

– кредиторська заборгованість;

– корпоративні картки (управління витратами).

Додаткові можливості для продавців та/або клієнтів у сфері фінансів

– дані та аналітика;

– ідентифікація, автентифікація та безпека;

– технології в сфері страхування (InsurTech);

– програми лояльності;

– торгові сервіси та інструменти;

– інфраструктура для обробки та проведення платежів;

– роздрібна торгівля.

Відновлення малого та середнього бізнесу

– рух грошей (грошові виплати, внутрішні (intra-account) перекази, постачальники Р2Р та платежі);

– готовність до прийому цифрових платежів (електронна комерція та прийом платежів за допомогою смартфона);

– управління ризиками (повернення коштів тощо);

– бренд-менеджмент (управління спільнотами тощо).

Подати заявку можна на сайті програми

Конкурс бізнес-ідей для підприємців в малих містах і селах: хто може отримати 100 тис. грн

Благодійний Фонд МХП-громаді оголошує конкурс бізнес-ідей «Роби своє». Українці можуть отримати до 100 000 гривень грошової допомоги.

Виплата призначена для того, аби українці змогли витратити її на розвиток власного бізнесу. Організатором грантового проєкту став благодійний фонд МХП-Громаді, який підтримає близько 50 проєктів.

Хто може отримати 100 00 грн грошової допомоги

Допомогу зможуть отримати:

• підприємці, які релокують свій бізнес;
  • підприємці, у яких є бізнес-ідея, та які шукають кошти для її реалізації;
  • діючі бізнеси.

Переможців будуть визначати за наступними критеріями:

• створення нових робочих місць,
  • економічна складова,
  • інновації,
  • залучення до роботи переселенців.

Перевага в тому, що цього року підприємці зможуть отримати не лише кошти, а й спеціальні знання: створення бізнес-планів, стратегування, SMM. Заявку потрібно заповнити   https://doyourbusiness.com.ua/form до 5 травня, переможців визначать вже 25 травня 2023 року.