Чим замінити газове опалення?
Природний газ – найбільш поширене джерело тепла для опалення будинку. Він легкий у використанні і при дотриманні певних правил експлуатації безпечний.
Але є проблема – природний газ є не скрізь. А зважаючи на ситуацію в країні, де йде війна, можуть виникати ситуації з перебоями в постачанні газу навіть там, де проведено газові магістралі.
Тому заздалегдь варто розглянути різні варіанти опалення для свого дому у зимовий період як альтернативу природному газу.
Скраплений газ у балонах
Основа природного газу – метан, а основа скрапленого газу – суміш пропану і бутану. Варто відзначити характерну особливість балонного газу: в залежності від часу року його ціна може зростати або падати. Враховуючи його середню ціну, а також калорійність, вартість опалення з його використанням опиниться в 4-5 разів вище, ніж опалення природним газом.
Тверде паливо для опалення приватного будинку
Опалення з використанням твердого палива – вугілля або торфу – на перший погляд здається дуже економічним, адже ціни на таке паливо порівняно невисокі і стабільні, а ККД устаткування, що працює на ньому, в сучасних моделях досягає 80%. При проведенні розрахунків, виходить, що витрати на придбання вугілля перевищують витрати на оплату природного газу в 2-2,5 рази.
Опалення палетами
Порівняно новий і ще не дуже популярний тип палива – пелети – гранули з відходів при обробці деревини. Одним з їх переваг є екологічність, що сприяло їх поширенню на заході. Серед інших безперечних плюсів також варто відзначити низьку вологість (не більше 10%) і можливість використання в котлах, де передбачена автоматична завантаження палива. Опалення будинку з їх допомогою обійдеться приблизно в 3 рази дорожче, ніж газове опалення.
Електроопалення
Найлегшим в плані експлуатації вважається електричне опалення, звичайно, якщо до ділянки підведена електрика. Такий спосіб теплозабезпечення дорожче газового приблизно в 4 рази.
Попри всі розрахунки, найважливішим залишається можливість пережити зиму з теплом у будинках. Ми віримо в наші ЗСУ та Перемогу України. Однак, не варто забувати і про те, що до зими варто готуватись з літа.