Голяченко Олександр Михайлович

Фото без описуГоляченко Олександр Михайлович

Cолдат

03.05.1992 – 16.06.2014

Голяченко Олександр Михайлович – водій 6-ї аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, солдат.

Народився 3 травня 1992 року в селі Славів Черняхівського району Житомирської області. У 2009 році закінчив спортивний ліцей села Селянщина Черняхівського району.

В 2011 році призваний на строкову військову службу до лав Збройних Сил України. Служив в 2-му аеромобільному батальйоні 95-ї окремої аеромобільної бригади Аеромобільних військ Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А1910, місто Житомир). В 2012 році звільнений з лав Збройних Сил України у запас.

11 березня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив в 6-ій аеромобільно-десантній роті 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А1910, місто Житомир).

З весни 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на сході України.

13 червня 2014 року близько 13:25 годин в районі села Хрестище Слов’янського району Донецької області під час супроводження евакуаційної групи армійської авіації колона техніки була обстріляна бойовиками з гранатометів та стрілецької зброї. В ході бою бронетранспортер солдата Голяченко було підбито, в результаті чого він отримав опіки тулуба та кінцівок, й вогнепальне осколкове поранення лівого плеча та передпліччя. Пораненого солдата відразу доправили на лікування у Харків, де він був переведений до опікового центру 4-ї клінічної центральної лікарні міста Харків.

16 червня 2014 року о 13:00 годині згідно інформації чергового лікаря 4-ї клінічної центральної лікарні міста Харків стало відомо, що о 07:40 годині солдат Голяченко помер від отриманих поранень.

19 червня 2014 року похований на кладовищі села Славів Черняхівського району Житомирської області.

12 червня 2015 року під час 32 сесії Черняхівської районної ради, було прийнято рішення про присвоєння Селянщинському спортивному ліцею імені Олександра Голяченко.

16 червня 2015 року у селі Селянщина Черняхівського району на фасаді будівлі спортивного ліцею імені Олександра Голяченко (вулиця Творогова, 44), де навчався Олександр Голяченко, йому встановлено меморіальну дошку.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (19.07.2014; посмертно), відзнакою "Народний Герой України" (23.06.2015; посмертно).

Залишились батьки та дві старші сестри.