Черняхівська громада

Житомирський район, Житомирська область

Мапа інтернету під час знеструмлень від Мінцифри та ЛУН — результати півтора року роботи

Дата: 19.03.2025 11:30
Кількість переглядів: 125

 Фото без опису

В Україні понад дві тисячі провайдерів використовують технологію xPON, з якою інтернет може працювати до 72 годин без електроенергії. Хочете дізнатися, чи є такий у вашому будинку або ж поруч, — скористайтеся Мапою інтернету під час знеструмлень, яку Мінцифра та ЛУН запустили у 2023 році.

Нагадуємо, що за допомогою Мапи ви маєте змогу швидко та просто:

  • перевірити готовність вашого провайдера до знеструмлень;
  • знайти найближчих провайдерів, які забезпечують інтернет від 4 до 72 годин;
  • дізнатися вартість під’єднання та щомісячну абонплату за інтернет-послуги;
  • звернутися до провайдера та подати заявку на під’єднання до інтернету, стійкого до знеструмлень.

«Росіяни вже три роки намагаються залишити нас без зв’язку, бомбардуючи енерго- та телеком-інфраструктуру. Щоб українці не залишалися без зв’язку, ми популяризуємо серед провайдерів та споживачів стійку до вимкнень світла технологію xPON. Ми вдячні партнерам за спільну роботу над проєктом. Також заохочуємо інтернет-провайдерів активніше подаватися на Мапу, щоб ваші споживачі швидше вас знайшли», — зазначив Юрій Мацик, директор Директорату розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до інтернету Мінцифри.

За півтора року від запуску на Мапі вже 91 679 адрес, які мають доступ до інтернету, здатного годинами працювати під час знеструмлень. Найбільша кількість локацій у Києві — 29 370, Одесі — 16 636, Львові — 12138, Харкові — 4 618, Дніпрі — 3 934.

Мінцифра з 2022 року популяризує xPON, і дедалі більше провайдерів модернізують мережі через високий попит. Технологія доводить свою ефективність під час знеструмлень, забезпечуючи інтернет навіть без електрики. На прифронтових та прикордонних територіях, де можливі перебої з мобільним зв’язком, xPON нерідко стає єдиною можливістю залишатися на зв’язку, отримувати інформацію і користуватися державними послугами.

«Стійкий інтернет — це можливість працювати, навчатися, спілкуватися з близькими, відпочивати. За півтора року Мапа значно виросла — ми починали з Києва, зараз дані щодо покриття стійким інтернетом є для різних регіонів України, зокрема для прифронтових територій», — розповіла Анна Денисенко, кураторка соціальних проєктів ЛУН.

 

Якщо ви провайдер, який забезпечує інтернет на понад чотири години в умовах знеструмлень, і ще не доєдналися до Мапи, відправляйте заявку на пошту misto@lun.ua.

 

 

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь