Вітаємо ученицю Головинського ліцею Діану Заньковець із успіхом на міжнародному конкурсі молодіжних проєктів "PL-UA Sharing Cultural Heritage"
14 березня 2025 р у місті Львові завершився тривалий і відповідальний етап підведення результатів міжнародного конкурсу молодіжних проєктів "PL-UA Sharing Cultural Heritage", “Поширюючи культурну спадщину на українсько-польському прикордонні: європейський вимір і локальні практики”, що реалізувався в рамках програми Erasmus+ Jean Monnet.
Конкурс, був ініціативою кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Національного університету "Львівська політехніка". Географія учасників широка - від Львова до Житомира.
Учениця Головинського ліцею Черняхівської селищної ради Заньковець Діана разом з керівниками Альоною Вензель та Світланою Мізюк мали унікальну можливість презентувати свій проєкт - дослідженням «Сережки-кульчики: історія, що сяють через покоління» у історичних залах Львівської політехніки, відчути атмосферу університету, побувати в одній з найстаріших бібліотек, пройтися коридорами генерального корпусу та побувати в актовій залі, де відбувся захист проєктів та нагородження.
Наукова робота Діани здобула почесне друге місце. Усі учасники отримали цінні призи та історичний тур - екскурсію Львовом.
Успішна участь засвідчила глибоке розуміння та шанобливе ставлення молодої дослідниці до власної культурної спадщини. Призове місце, здобуте у цьому престижному конкурсі, підкреслює не лише якість виконаної роботи, але й важливість обраної теми, що поєднує особисту історію із загальнонаціональним культурним надбанням. Це свідчить про глибоку зацікавленість учениці обраною темою, її наполегливість у пошуку інформації та вміння якісно представити результати своєї роботи.
Центральним елементом дослідження стали родинні сережки-кульчики, які передавалися з покоління в покоління, ставши не просто прикрасою, а символом сімейної історії та зв'язку між минулим і сьогоденням.
Участь у міжнародному проєкті є не лише нагородою за докладені зусилля, але й стимулом для подальшого розвитку у сфері дослідження культурної спадщини. У нинішні тривожні часи, зокрема і в польсько-українських відносинах, дуже важливо говорити про те, що об’єднує, а не роз’єднує.