Черняхівська громада

Житомирський район, Житомирська область

#тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА

Дата: 10.02.2025 11:00
Кількість переглядів: 28

Cпівчуття замість критики ментальних проблем. Бажання поступово «відкриватися» фахівцям та конструктивні методи подолання стресу. Про це — результати четвертої хвилі всеукраїнського дослідження, проведеної у грудні 2024-січні 2025 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

#тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА

Низка надважливих показників свідчить про поступове зниження в українському суспільстві стигми і упередження щодо психологічної допомоги.

Частка тих опитаних, хто вже звертається до психологів або психотерапевтів, збільшилась із 7% у 2022 році до 17% на початку 2025 року.

Відсоток тих, хто категорично не планує звертатися за такою допомогою, зменшився з 46% у 2022 році до 22% у 2025 році — це практично удвічі!

Суттєво збільшився запит на психологічну підтримку — з 41% до 71%!

86% українців вважають, що тему ментального здоров’я слід обговорювати більше, на початку 2024 року так вважали 75%.  А це показник того, як потрібна людям якісна, фахова інформація про ментальне здоров’я — і що є готовність її сприймати.

Що також потрібно виділити: позитивно змінюється ставлення до людей, які мають труднощі з ментальним здоров’ям. Абсолютна більшість опитуваних  висловлюють підтримку та розуміння, акцентують на важливості співчуття замість критики (92%).

Проводиться це дослідження, починаючи із 2022 року, щоб відстежувати, як змінюється ставлення українців до власного ментального здоров’я — й до проблем інших. Щоб розуміти, який з компонентів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилити чи скорегувати. Яку ще інформацію додати в Аптечку самодопомоги, якщо запит на таку інформацію зростає. Як ще розширити коло людей, які вміють надавати першу психологічну допомогу. Як українському суспільству зберегти ту неймовірну стійкість, яке воно демонструє — і вийти з цієї великої війни не поколінням травми, а поколінням вцілілих.

#тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА #тияк? Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни. ІНФОГРАФІКА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь