Черняхівська громада

Житомирський район, Житомирська область

Про роботу відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради в 2024 році

Дата: 22.01.2025 08:25
Кількість переглядів: 206

Фото без описуРобота відділу освіти, молоді та спорту у 2024 році була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», інших законодавчих документів, які стосуються галузі «Освіта». У своїй роботі керувалися Положенням про відділ освіти, молоді та спорту, планом роботи на 2024 рік.

Головні завдання – забезпечення надання якісної освіти дітям дошкільного та шкільного віку, створення безпечних умов перебування дітей у закладах освіти, виховання національно-патріотичного виховання, здорового способу життя, розвиток фізичної культури та спорту.

 

Станом на 30.12.2024 року мережа закладів освіти громади складається з 12 закладів дошкільної освіти, 10 закладів загальної середньої освіти, 3 закладів позашкільної освіти.

8 закладів дошкільної освіти працюють за очною формою, 4 – за дистанційною. Загальна кількість дітей у закладах дошкільної освіти – 514, з них 29 охоплені інклюзивним навчанням.

Заклади загальної середньої освіти (з них 7 ліцеїв, 3 гімназії) забезпечують здобуття учнями початкової, базової середньої та повної загальної середньої освіти. Освітній процес за очною формою навчання забезпечують 3 заклади освіти, за змішаною – 7.

Загальна кількість здобувачів освіти – 2281. З них перебувають за кордоном – 176. Навчаються за сімейною формою навчання – 146, за екстернатною – 30.

У 7 ЗЗСО організовано інклюзивне навчання для 39 здобувачів освіти, індивідуальнедля 8 (для тих, хто не може відвідувати заклади освіти через стан здоровя).

 

У 2024 році свідоцтва про здобуття базової середньої освіти отримали 224 випускники 9-х класів, з них свідоцтв з відзнакою – 24.

Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 142 випускники 11-х класів, з них свідоцтва «За високі досягнення у навчанні» та золоту медаль – 15, свідоцтво «За досягнення у навчанні» та срібну медаль – 3.

109 учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти громади брали участь у Національному мультипредметному тесті. (НТМ)

Відповідно до результатів НМТ – 2024, два випускники отримали 200 балів:

Козлов Тимофій (Черняхівський ліцей №1) – з математики;

Тищенко Даніел (Черняхівський ліцей №2) – з української літератури.

Згідно з рейтинговою таблицею результатів НМТ закладів загальної середньої освіти Житомирської області найкращий результат має Черняхівський ліцей №2 (23 місце) та Черняхівський ліцей №1 (57 місце).

 

Організовано безкоштовне підвезення здобувачів освіти та педагогічних працівників до закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти. Наявні 8 шкільних автобусів, з них 1 спеціальний для перевезення дітей з особливими освітніми потребами. Підвезення шкільними автобусами до 8 закладів освіти організовано для 32 вихованців ЗДО, 606 здобувачів освіти ЗЗСО та 43-х педагогічних працівників.

 

Організовано гаряче харчування для 1169 учнів 7-ми у закладах загальної середньої освіти. Кількість пільгових категорій учнів ЗЗСО (5-11 класів), які забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням, становить  379 осіб.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2024 року №1145, забезпечені безкоштовним харчуванням 671 учень 1-4 класів 7 закладів загальної середньої освіти Черняхівської громади. У 3-х закладах немає харчування через відсутність кухарів.

 

Гарні досягнення мають здобувачі освіти, педагогічні працівники громади відповідно до за результатів Всеукраїнських, обласних, районних конкурсів, змагань.

         В обласному етапі учнівських олімпіад з навчальних предметів взяли участь 54 здобувачі освіти нашої громади, 45 учасників (83,3%) стали переможцями та призерами. Це 18 дипломів першого ступеня, 11 другого  та 16 третього. У  четвертому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів взяли участь шість здобувачів освіти нашої громади. Найбільшу кількість призових місць завоювали здобувачі освіти Черняхівських ліцеїв.

В обласному етапі МАН України взяв участь 41 учасник із закладів загальної середньої освіти громади. З них 30 стали переможцями та призерами. Дипломи першого ступеня  отримали 10 учасників, другого ступеня 9, третього – 11.

Здобувачі освіти нашої громади брали участь і в інших інтелектуальних, мистецьких та спортивних  конкурсах, за результатами яких, 310 переможців та призерів були відзначені стипендією Черняхівської селищної ради.

 

З початку 2024-2025 навчального року функціонує осередок викладання предмета «Захист України» на базі Черняхівського ліцею №1, для облаштування кабінетів якого закуплено обладнання (на 80%).

 

Закуплено мультимедійне обладнання для 13-ти 7-х класів ЗЗСО громади (ноутбуки, проектори, мультимедійна дошка).

За сприяння депутатів обласної та селищної ради придбано для класів Черняхівського ліцею №2 мультимедійні дошки з проекторами.

 

Відповідно до календарних планів спортивно-масових заходів, з урахуванням умов введення військового стану в Україні, з січня 2024 року проводилися змагання серед школярів закладів освіти, молоді та ветеранів спорту. Протягом звітного періоду за участю вихованців закладів загальної середньої освіти  проведено змагання з 5-ти видів спорту. Загалом в заходах взяли участь 1024 здобувачів освіти громади. Разом з Черняхівською федерацією футболу проведено відкриту першість з футболу серед аматорів Черняхівської селищної територіальної громади. Ветерани та молодь взяли участь в турнірі пам’яті загиблого воїна Валерія Шевчука (Пулини), проведено турнір з бадмінтону, настільного тенісу.

Завдяки наполегливості та належній підготовці до змагань районного та обласного рівнів, команди юних спортсменів здобули перемоги:

  • 2 місце – в районних змаганнях з волейболу серед дівчат;
  • 3місце – в районних змаганнях з черліденгу проекту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»;
  • 1 місце – в обласних змаганнях «Олімпійське лелеченя»;
  • 1 місце – в обласних змаганнях «Козацький гарт»;
  • 1 місце – в обласних змаганнях «Cool Gaмes».
  • Гідно представила команду громаду на Всеукраїнських змаганнях  «Cool Gaмes», посівши 5 місце.

Команди Черняхівського ліцею №1 активно та результативно взяли участь у обласній військово-патріотичній грі «Сокіл» (Джура) та посіли:

  • І місце  в середній віковій категорій ( рій «Нескорені», конкурс « Відун»);
  • І місце в обласних  конкурсах:  "Впоряд",  "Відун", "Рятівник", "Тактична підготовка".
  • Рій Черняхівського ліцею №1 здобув  І місце в загальних змаганнях.
  • Значних успіхів досягла команда Черняхівського ліцею №1 на Всеукраїнському етапі військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), посівши І місце в конкурсі "ВІДУН".

 

У 2024 році конкурс «Учитель року – 2024» проходив у номінаціях: «Географія», «Фізика», «Українська мова  та література», «Образотворче мистецтво». Сім педагогів нашої громади взяли участь в обласному етапі.

Після відбіркового етапу п’ять педагогів нашої громади увійшли в дванадцятку кращих:

  • Янович Ольга Антонівна – вчителька географії Головинського ліцею Черняхівської селищної ради;  
  • Кирийчук Олеся Василівна – вчителька фізики, математики Черняхівського ліцею № 2 Черняхівської селищної ради;
  • Григорчук Надія Андріївна – вчителька української мови та літератури Черняхівського ліцею № 1 Черняхівської селищної ради;
  • Лисюк Людмила Анатоліївна – вчителька української мови та літератури Головинського ліцею Черняхівської селищної ради;
  • Юхимчук Олена Вікторівна – вчителька української мови та літератури Андріївського ліцею Черняхівської селищної ради.

Григорчук Надія Андріївна та Лисюк Людмила Анатоліївна увійшли у п’ятірку кращих педагогів області.

За підсумками обласного етапу, Лисюк Людмила Анатоліївна посіла четверте місце, а Григорчук Надія Андріївна стала переможницею обласного етапу конкурсу і представляла нашу громаду та область на всеукраїнському етапі, де посіла шосте місце.

 

Ефективно працювали в 2024 році заклади позашкільної освіти громади (Будинок дитячої та юнацької творчості, Станція юних техніків, Дитячо-юнацька спортивна школа), які мають багато досягнень – переможних місць на обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах.

Протягом року проведено 5 масових закладів, у яких взяли участь 386 вихованців.

 

У 2024 році пройшли підвищення кваліфікації за регіональним замовленням 151 педагог ЗЗСО, 4 педагоги ІРЦ, 13 педагогів ЗДО, 7 педагогів ЗПО. Решта педагогів навчалися за кошти фізичних осіб.

З метою підвищення професійного рівня педагогів громади, відділом освіти, молоді та спорту було організовано та проведено ряд тренінгів, семінарів-практикумів та вебінарів. 

 

У 2024 році облаштовано укриття для учнів Горбулівської гімназії, завершено будівництво захисної споруди цивільного захисту в Головинському ліцеї, укриття в Черняхівському закладі дошкільної освіти №4, що дало змогу учням ЗЗСО та вихованцям ЗДО навчатися за змішаною та очною формами.

Завершено будівництво спортивних  майданчиків у Черняхівському ліцеї №1, Черняхівському ліцеї №2, ліквідовано аварійну ситуацію в котельні Черняхівського ліцею №2, прокладено частину теплотраси в Черняхівському ліцеї № 1 (через аварійну ситуацію), замінено котли в котельнях Дівочківського ЗДО, Жадьківського ЗДО.

 

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Черняхівської селищної ради створена з метою забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами, що проживають на території Черняхівської об’єднаної територіальної громади, на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки їх розвитку та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.

У 2024 році діяльність комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Черняхівської селищної ради забезпечували керівник (директор) та три фахівці (консультанти): практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог. Фахівці (консультанти) ІРЦ забезпечені сучасними методиками діагностики, засобами психофізичної корекції, реабілітаційним обладнанням.

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» у 2024 році надавала послуги дітям (особам) з особливими освітніми потребами трьох об’єднаних територіальних громад: Черняхівської, Високівської та Оліївської. На території обслуговування Центру станом на 31.12.2024 року проживає 6596 дітей віком від 0 до 18 років, з них віком від 2 до 18 років – 6221.

Відповідно до заяв батьків (законних представників), протягом 2024 року фахівцями (консультантами) установи проведено 62 комплексних психолого-педагогічних оцінки розвитку особи (58 – на базі ІРЦ, 4 – на базі закладів освіти). Серед обстежених дітей: 8 відвідують логопедичну групу, 18 – виховуються в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти, 18 – навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти, для трьох організовано педагогічний патронаж (індивідуальне навчання вдома), 5 – реалізовують своє право на освіту в спеціалізованих закладах, троє дітей дошкільної віку з особливими освітніми потребами не охоплені навчанням.

Фахівці ІРЦ забезпечують надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти, дітям з ООП, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу, а також дітям з ООП, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, та дітям, які постраждали внаслідок війни. У 2024 році в Центрі проведено 533 корекційно-розвиткових заняття. Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги отримували сімнадцять дітей: 13 із с-ща Черняхів (із них 1 дитина із статусом внутрішньо переміщеної особи), по 1 дитині із сіл Новопіль, Новосілки, Сліпчиці та с-ща Головине.

Важливим аспектом діяльності центру є надання консультативно-психологічної допомоги батькам (законним представникам) дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей та підвищення обізнаності щодо організації їх навчання і виховання, консультування стосовно мережі закладів освіти та зарахування до них. З цією метою протягом 2024 року з батьками дітей з ООП було проведено 335 індивідуальних консультацій, в тому числі і практичні  демонстраційні заняття, які допоможуть батькам вправлятися з дітьми вдома.

         З метою проведення просвітницької, консультативної роботи, надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів освіти в організації інклюзивного навчання, фахівці центру відвідували заклади освіти громади: брали участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу, проводили групові та індивідуальні консультації, просвітницькі заходи, з інформаційно-просвітницькою та методичною місією відвідали Черняхівський ліцей №2, Черняхівський заклад дошкільної освіти №5. Протягом 2024 року було надано 97 консультацій вчителям, асистентам вчителів (вихователів), представникам адміністрацій, проведено заходи: круглий стіл з працівниками Кмитівської спеціальної школи та батьками дітей з ООП «Про умови навчання та виховання дітей з ООП у Кмитівській спеціальній школі ЖОР», вебінари «Підсумкове засідання команди психолого-педагогічного супроводу: важливі питання завершення навчального року», «Засідання команди психолого-педагогічного супроводу у закладі загальної середньої освіти», «Розвиток мовлення у дітей з інтелектуальними труднощами», онлайн-консультація для команд психолого-педагогічного супроводу закладів дошкільної освіти на тему "Створення індивідуальної програми розвитку дитини з ООП ", семінар на базі Черняхівського закладу дошкільної освіти № 5 на тему «Профілактика небажаної поведінки у дітей дошкільного віку» та інші.

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Черняхівської селищної ради співпрацює із закладами вищої освіти. Зокрема, на підставі укладених угод у 2024 році на базі установи проходили навчальну практику студенти Житомирського державного університету імені Івана Франка (2 особи) та Державного університету «Житомирська політехніка» (1 особа).

Значна увага в Центрі приділяється підвищенню професійного рівня педагогічних працівників. З цією метою вони відвідують тренінги, семінари, вебінари, майстер-класи із застосування сучасної спеціальної педагогіки та психології. У 2024 році фахівці (консультанти) стали учасниками форуму щодо впровадження послуги раннього втручання у Житомирській області на тему «Раннє втручання = щасливе життя», а також слухачами «Школи реабілітологів та ерготерапевтів». Всі педагогічні працівники установи включно з директором пройшли курсову перепідготовку на базі Комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради, двоє фахівців та керівник установи пройшли чергову атестацію.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь