Напередодні Дня Конституції України в бібліохабі «ТВІЙ ПРОСТІР» було проведено інтелектуальну гру «Є Конституція!»

Дата: 27.06.2024 16:24

28 червня наша країна урочисто відзначає День Конституції України – Основного Закону нашої держави, де закріплені одвічні фундаментальні цінності українців: свобода, справедливість, гідність, демократія, правова держава та мир.

Напередодні свята в бібліохабі «ТВІЙ ПРОСТІР» було проведено інтелектуальну гру «Є Конституція!». Учасники гідно представляли свої команди і майже на рівних пройшли всі завдання. Дівчата, ви молодці!

Також в бібліотеці діє книжкова виставка «Хай цвіте у щасті Україна».

Довідково:

Першою українською збіркою законів вважається Конституція Пилипа Орлика, ухвалена в 1710 р. Документ регулював відносини між гетьманом і запорізькими козаками, відстоюючи інтереси останніх.

Другу Конституцію України ухвалила 1918 р. Центральна Рада УНР. Документ розроблявся під керівництвом Михайла Грушевського і проголошував незалежність УНР. Він не встиг набути чинності через німецьку окупацію України.

1991 р. Україна здобула незалежність, проте ще п'ять років у державі діяв старий основний закон. 28 червня 1996 р. під час п'ятої сесії Верховної Ради України II скликання була ухвалена нова Конституція.