В Дівочках вшанували пам'ять жертв Голокосту

Дата: 26.01.2024 15:43

На зображенні може бути: 7 людей та текстНа зображенні може бути: 6 людей27 січня в Україні і світі вшановують пам'ять жертв Голокосту.

У період Другої світової війни на території Черняхівщини в с. Дівочки у піщаному кар'єрі проводились масові розстріли мирних жителів єврейської національності. Пізніше з тих місць було здійснено перезахоронення розстріляних людей у братські могили на території єврейського кладовища у Черняхові.

20 листопада 2012 року у селі Дівочки на тому місці, де було проведено масові розстріли, відкрито пам'ятний знак.

26 січня 2024 року, напередодні Дня пам`яті жертв Голокосту, художнім керівником Дівочківського будинку культури спільно з учнями та вчителями Дівочківської гімназії був проведений мітинг-реквієм біля пам'ятного знаку.

На заході були присутні секретар Черняхівської селищної ради Тетяна Тарнавська, начальник відділу культури та туризму Павло Гринь, представники Черняхівського будинку культури на чолі з директором Нікітою Перцевим, директор Дівочківської гімназії Марина  Артемчук та староста Дівочківського старостинського округу Петро Шкуропата. Присутні вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання та запалили свічки, щоб молитовно згадати невинно убієнних жертв нацизму.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність та наслідки їхніх дій. І про неминуче покарання за це.

Відділ куритури та туризму Черняхівської селищної ради