#ТиЯк?: Ветеранський простір - важлива складова для відновлення та повернення захисників України до соціального життя
Гармонія з собою і соціумом – одні з найважливіших критеріїв психологічного здоров’я людини. Як цього досягти, як подбати про своє ментальне здоров’я у нинішній, сповнений непростих викликів час?
Про це працівники Житомирської районної військової адміністрації – начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Ярослава Журавель, очільниця відділу з питань ветеранської політики Тетяна Цирюк – говорили з представниками соціальних служб, сфери освіти, культури, права у Черняхівській громаді, куди привела їх «Стежка ментального здоров’я», - повідомляють на сайті Житомирської РВА.
Сьогодні як ніколи актуальним є питання всебічної підтримки ветеранів, які мають проблеми з адаптацією до цивільного життя, їхніх родин, а особливо сімей, які втратили рідних на війні. На допомогу приходить ветеранський простір – важлива складова для відновлення та повернення наших захисників і захисниць до соціального життя.
Такий хаб створений і у Черняхівській громаді, наразі він перебуває на стадії становлення. Очолив цей осередок Костянтин Мікушин, який не зі слів знає про проблеми тих, хто побував у зоні бойових дій. Адже він сам ветеран АТО, активний громадський діяч і щиро вболіває за доручену йому ділянку роботи.
За словами Костянтина Борисовича, ветеранський хаб – це місце, де можна провести час з користю, комунікувати за принципом «рівний – рівному» і не сумніватися, що тебе почують, отримати кваліфіковану психологічну, правову допомогу.
У планах – придбати для хабу інтерактивну дошку, діапроєктор, інше необхідне для психологічного розвантаження приладдя.
А головне – це бути оптимістом, упевнено дивитися вперед. Як написала у своєму вірші одна з підопічних КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» Черняхівської селищної ради Ірина Циркун, «ми щиро віримо, що світло переможе зло, і мирне небо буде в нас – що б там не було!».