На Житомирщині 283 суб’єкти господарювання отримали гранти та мікрогранти на створення та розвиток бізнесу
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерством економіки України у 2023 році на реалізацію грантових та мікрогрантових програм підтримки прийняті рішення для 283-х суб’єктів господарювання Житомирської області на загальну суму – 109,93 млн грн , а саме:
- 273 мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу на загальну суму – 65,1 млн грн;
- 1 мікрогрант учаснику бойових дій, внаслідок війни у сумі – 0,5 млн грн;
- 2 гранти – на будівництво модульних теплиць на загальну суму – 14,0 млн грн – профінансовано 1-му підприємству в сумі 7,0 млн.грн;
- 7 грантів – на створення або розвиток садівництва, ягідництва на загальну суму – 30,326 млн грн профінансовано 6-ти підприємствам в сумі – 28,2 млн грн.
- Наказами Міністерства економіки України прийнято рішення про надання грантів для 9-ти суб’єктів господарювання, з яких профінансовано 6-ти підприємствам у сумі – 39,9 млн грн.
Окрім цього, Уряд розширив умови надання грантів на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства:
- щодо кількості працівників для отримання гранту на розвиток теплиць. Норму про створення «не менше 14 місць робочих місць на один гектар» змінено на «не менше 4 постійних та 10 сезонних». Період працевлаштування сезонних робітників повинен складати не менше 8 місяців протягом року;
- додано норму, якою зазначено обов’язкову виплату мінімальної заробітної плати;
- з метою ефективного використання бюджетних коштів скорочено список областей для вирощування мигдалю.