Обережно: сказ!
Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспожислужби від 17.08.2023 № 002162 п.м./23, підтверджено діагноз на сказ у кота в смт Головине Черняхівської селищної ради. В зв’язку з цим, смт Головине визначено неблагополучним пунктом (епізоотичним вогнищем), а всі населені пункти в радіусі 10 км вважаються загрозливою зоною. До загрозливої зони потрапили села Бежів і Сліпчиці Черняхівської громади. Протягом червня-серпня 2023 року це третій випадок на сказ в громаді.
Хвороба сказ - відома з давніх часів і люди завжди, ще не знаючи її природи, остерігались тварин з невластивою поведінкою, бо з досвіду знали, що їх покуси є смертельно небезпечними. Сказ викликається вірусом, який може поражати всі види теплокровних, включаючи людину і від нього у світі щороку помирають десятки тисяч людей і гинуть сотні тисяч тварин. Найчастіше хворіють червоні лисиці, які є головним резервуаром та поширювачем вірусу сказу в природі. Для інфікованих лисиць характерна невластива поведінка і вони цілком безбоязно можуть проникати у двори і навіть людські оселі, наносячи покуси свійським тваринам та людям.
В останні роки значно зросла кількість випадків сказу в котів, які при цьому бувають дуже агресивними і можуть наносити покуси тваринам, чи громадянам і навіть своїм господарям. І не лише покус, а навіть подряпини, нанесені такою твариною, можуть складати небезпеку, оскільки слина кота, що залишилась на лапках при умиванні, може містити вірус сказу. А тому єдиний надійний спосіб запобігти інфікуванню тварин – завчасна їх вакцинація. Першу вакцинацію від сказу вихованцеві роблять не раніше трьох місяців, а потім повторюють щороку. Сучасні вакцини не викликають ніяких побічних ефектів і добре переносяться навіть маленькими цуценятами та кошенятами.
Шановні мешканці громади! Звертаємось до вас з проханням провести вакцинацію домашніх собак та котів проти сказу. Вакцинацію проводять спеціалісти Черняхівського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини.
Пам’ятайте ;
- у випадку отримання укусу або ослинення домашніми та дикими або невідомими тваринами обов’язково звертатися за медичною допомогою за місцем проживання або до травматологічного пункту;
-уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
-вживати заходів з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;
-мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин необхідно користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині;
-інформувати працівників державної служби ветеринарної служби про незвичайну, нетипову поведінку тварин.
СКАЗ – абсолютно смертельна інфекція, вилікувати сказ не можливо! Якщо вдома є тварина, вам обов’язково потрібно вжити заходів профілактики сказу! Захищаючи тварину від цього захворювання, людина захищає себе і свою сім’ю.