Дата: 08.06.2023 11:39

#Децентралізація: За п’ять місяців цього року платниками Житомирщини сплачено майже 5,9 млрд грн ЄСВПро це повідомляє ГУ ДПС у Житомирській області. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників податків Житомирщини протягом п’яти місяців цього року становлять 5 млрд 879,8 млн гривень, в т.ч. від фонду оплати праці за найманих працівників в сумі понад 5724,2 млн. грн., від фізичних осіб-підприємців – 150,4 млн грн.

Нагадаємо, що єдиний соціальний внесок мають сплачувати працедавці за власних робітників під час нарахування зарплати та інших видів виплат. Сам платіж здійснюється на рахунки системи загальнообов’язкового державного страхування аби надавати страхові виплати робітникам, забезпечуючи таким чином захист соціальних та трудових гарантій від держави. Крім того, ЄСВ зобов’язані сплачувати фізособи-підприємці. Сума ЄСВ на сьогодні складає 22 % від мінімальної заробітної плати.