«Ділимося Хлібом». Конкурс мікрогрантів для включення ВПО у соціальне та економічне життя приймаючих громад
Фундація імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Global Fund for Community Foundations оголошує конкурс мікро-грантів для включення внутрішньо переміщених осіб у соціальне та економічне життя приймаючих громад – «Ділимося Хлібом».
За даними Комісії ООН з гуманітарних питань, після 24 лютого 2022 року 18 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними цивільними особами внаслідок військової ескалації в Україні. Місцеві громади сіл та міст України, приймають до 8 мільйонів людей з постраждалих східних і південних районів.
Переміщені нерідко живуть без місцевих друзів і людської підтримки. Вони втратили роботу і не мають доходів для підтримки власних сімей. Більшу частину часу проводять вдома. Мають депресивне бачення майбутнього і турбуються про втрачений рівень життя.
Муніципалітети приймаючих громад не завжди застосовують ефективні методи, часто не мають готових рішень того, як можливо ефективно вирішити проблему інтеграції (включення) ВПО у суспільне й економічне життя громади.
Фундація імені князів-благодійників Острозьких https://pbof.org.ua/2023/02/13/ditunovo/ за підтримки Global Fund for Community Foundations впровадила кампанію включення ВПО в активне суспільне й економічне життя громади «Ділимося Хлібом». Що є ефективним методом трудо-арт-терапії базованої на глибоких національних традиціях. Ця методика була описана у спеціальному підручнику для організаторів-фасилітаторів і відтворена у навчальному фільмі
Мета конкурсу мікро-грантів:
Забезпечити включення внутрішньо переміщених осіб та інших нужденних груп у соціальне та економічне життя щонайменше 7 громад шляхом надання мікрогрантів на проведення інтеграційних сесій з виготовлення та розподілу хліба, а також проектів соціального партнерства між місцевими жителями, муніципальними установами та підприємцями, що створить передумови для використання інструментів, які застосовуються фондами громад.
До участі в конкурсі мікрогрантів запрошуються місцеві благодійні та громадські організації, а також ініціативні групи громадян та волонтерські і молодіжні центри з громад із великою концентрацією ВПО з наступних областей України: Дніпропетровська, Рівненська, Волинська, Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Полтавська, Київська, Хмельницька, Житомирська.
Визначення пріоритетних областей не позбавляє можливості подавати пропозиції з інших регіонів України.
Співпраця з грантерами відбуватиметься у 2 етапи.
1. Потенційні отримувачі мікрогрантів пройдуть тренінг для фасилітаторів для організації та проведення інтеграційних заходів з включенням ВПО у соціальне та економічне життя громад через спільне випікання хліба з місцевими лідерами для розподілу хліба з місцевими малозабезпеченими сім’ями, волонтерськими центрами, тощо.
3-денний тренінг включатиме участь у спільному випіканні та розподілі хліба з громадою, а також поглиблений курс з організації та модерації заходів, інтеграції ВПО та інших груп, які потребують включення в соціальне та економічне життя громади. Учасники тренінгу (не менше 14 осіб) отримають детальні інструкції з підготовки проєктів на здобуття мікрогрантів.
2. Надання мікро-грантів місцевим волонтерським групам, неприбутковим, або благодійним організаціям, які зацікавлені у використанні інструментів розвитку громад. В першу чергу для здійснення інтеграційних сесій «Ділимося Хлібом» та обміну досвідом за участю ВПО та місцевих лідерів громад.
Термін виконання мікро-проєктів: 2-5 місяців.
Максимальна сума конкурсу складає еквівалент до 10 000 Дол. США.
Оптимальний розмір кожного мікро-гранту становитиме до 1000 Дол. США.
Для участі у конкурсі пропонуємо заповнити реєстраційну форму https://bit.ly/43fikbo
Кінцевий термін подання заявки: 31 травня 2023 року.
Тренінг для учасників конкурсу відбудеться у червні 2023 року.
Орієнтовний початок мікро-проєктів, які будуть подані учасниками після тренінгу – липень 2023 року