Чим небезпечне купання в необстежених водоймах
Незабаром розпочнеться купальний сезон, з настанням спеки люди забувають про заходи безпеки та купаються в непризначених для цього місцях. Та чистий на перший погляд ставок чи озеро, може виявитися розсадником серйозних захворювань. Купатися треба лише там, де є дозволи. Однак таких місць дуже мало, тож ми шукаємо хоч якусь водойму, де можна зануритися у прохолодну воду. Якщо дозволу на пляжі, де ви знаходитеся, немає, намагайтеся принаймні не купатися у водоймі зі стоячою водою. У стоячій воді розмножуються і довго-довго живуть безліч бактерій. Через забруднену воду може передаватись ентеровірусна інфекція, гельмінтні захворювання, лептоспіроз,бувають випадки розвитку гепатиту А.
Відпочиваючи на пляжах, обов’язково потрібно звертати увагу на те, на якому піску ви лежите. Пісок має бути, як мінімум, чистим, світлим. Не варто лежати на вологому піску, адже саме він – місце, де бактерії дуже добре себе почувають. До вас на ньому могла лежати людина з грибковими захворюваннями чи хвора тварина. Хвороботворні бактерії потрапляють в теплий вологий пісок і якщо не розмножуються, то дуже комфортно себе почувають від декількох годин до кількох діб. Саме так ви можете підхопити усілякі грибкові захворювання. Дітей на пляжі дуже часто вражає стригучий лишай. Його джерелом є тварини. Дитина може захворіти вже просто тоді, коли посиділа на місці, де бігала хвора собака. Тому на пляжі використовуйте покривало так, щоб ноги і голова не торкались піску.
Який би пляж ви не обрали – із дозволом чи без, обов’язково дотримуйтеся особистої гігієни.
Основні правила:
1. Якщо на березі водойми встановлені таблички, які вказують на те, що купатися заборонено, то порушувати це правило буде собі дорожче.
2. Уникати купання у водоймах, де живе багато водоплавних птахів. Це загрожує забрудненням води їх калом, а, значить, у ній багато мікробів і паразитів.
3. Не можна пити та не дозволяти дитині пити воду з річки, ставка чи озера.
4. Не використовуйте воду відкритих водойм для миття овочів та фруктів.
5. Лежіть лише на килимку та використовуйте пляжне взуття.
6. Після купання обов'язково приймайте душ з милом, а садини і рани обробляйте спеціальними засобами.
7. Не купайтеся в місці відпочинку, де були випадки захворювань.
Бережіть себе та своє здоров'я. Купайтеся тільки в перевірених місцях! Це вбереже вас від зайвих проблем.