Черняхівська громада

Житомирський район, Житомирська область

Відбулись зміни щодо умов призначення деяких державних соціальних допомог

Дата: 15.05.2023 09:50
Кількість переглядів: 323

Кабінет міністрів України 18 квітня 2023 року прийняв постанову № 340 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг, субсидій», якою внесено зміни до умов надання державних соціальних допомог, а саме:

  • державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • допомоги на дітей одиноким матерям.

Розширено перелік проведених операцій з покупками, які перевищують 50 тис. грн. та не дають право на призначення вищевказаних допомог.

Отже, допомога не призначається, якщо особа, яка входить до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням державної соціальної допомоги здійснила покупку на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень, зокрема:

  • купівлю земельної ділянки, квартири (будинку) (крім житла, отриманого або придбаного за рахунок державного чи місцевого бюджету), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів (у значенні, наведеному в Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування);

  • купівлю безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг), а також банківських металів;

  • платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);

  • внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;

  • благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);

  • надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики.

Винятком, яке дає право на призначення допомоги є, якщо купівля квартири (будинку) відбулася протягом шести місяців після продажу іншої квартири (іншого будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів, і доходи від такого продажу не враховуються до сукупного доходу сім’ї.

Тепер немає права на призначення допомоги якщо особи, які входять до складу сім’ї, на перше число місяця, з якого призначається державна соціальна допомога, мають на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень, про що зазначається в декларації.

Також у період дії воєнного стану для призначення допомоги при народженні дитини один із батьків (опікун), який тимчасово перебуває за межами України (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України), може надіслати до органу соціального захисту населення з країни перебування за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) заяву за встановленою формою та видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь