Долаємо наслідки підтоплень

Дата: 17.04.2023 09:45

Цьогорічна весна аж надто щедра на опади, внаслідок чого на території Житомирської області різко піднявся рівень води у всіх водоймах, а загальний рівень ґрунтових вод піднявся до критичного рівня.

На території Черняхівської громади наднормові опади створили небезпеку підтоплень домоволодінь наших громадян.

Відповідно до протоколу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черняхівської селищної ради №4 від 6.04.2023 р, проводяться заходи, спрямованих на недопущення виникнення надзвичайної ситуації природного характеру на об’єктах житлового фонду та соціальної інфраструктури.

Працівники відділів ЖКГ, цивільного захисту населення, господарського забезпечення селищної ради із залученням КП "Черняхів-добробут" та 23 ДПРЧ 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Житомирській області проводять відкачування води з підтоплених домоволодінь, поглиблюють та розчищають стічні канави, які, на жаль, дуже часто засмічені багаторічними завалами із дров, каміння, піску чи сміття, що тут залишають місцеві мешканці.

При обстежені підтоплених ділянок на території смт Черняхів виявлено, що часто причиною застою води стають механічні перепони: перекриті, загороджені суцільним парканом або засипані канави, забиті побутовим сміттям труби.

Звертаємось до жителів громади: приберіть свої будівельні матеріали, дрова тощо із земель загального користування на територію власних домоволодінь, щоб техніка і люди могли там працювати.

Не засмічуйте загальні стічні канави та утримуйте в належному стані канави на території своїх ділянок.

Вода - джерело життя, але неконтрольова вода - це стихія, яка може завдати великої шкоди. Тільки спільно, з розумінням і вашою підтримкою, ми подолаємо це випробування.