Долучайтеся до акції «Культурна спадщина України», яка відбудеться в українській Вікіпедії

Дата: 12.04.2023 16:40

Фото без описуЗ нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць ГО «Вікімедіа Україна» запрошує всіх охочих долучитися з 15 по 30 квітня до кампанії зі створення та покращення статей про втрачені та пошкоджені памʼятки нерухомої культурної спадщини, зокрема про ті, які постраждали через повномасштабне російське військове вторгнення в Україну.

Вона присвячена наповненню найбільшої онлайн-енциклопедії інформацією про пам’ятки України, що вже втрачені чи перебувають під загрозою знищення, зокрема й через війну.

Дописувати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — чи будівлі, де відбувалися історичні події.

Як долучитися до проєкту:

• додайте нові об’єкти в перелік пам’яток: пошукайте інформацію про пам’ятки архітектури, історії, які втрачені чи руйнуються у вашому місті/регіоні;
  • перевірте, чи є про них стаття у Вікіпедії;
  • якщо немає, напишіть про це коментар або доповніть список на сторінці проєкту;
  • напишіть або доповніть статтю про таку пам’ятку;
  • спробуйте знайти потрібну ілюстрацію у репозиторії за ключовими словами або пошукайте у власних архівах фото пам’ятки, яке можна додати до статті;
  • запишіть себе у список учасників на сторінці проєкту і зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті».

Детальніше читайте за посиланням.

Учасники та учасниці, які істотно доповнять Вікіпедію в межах цього проєкту, отримають електронні сертифікати про участь, а також сувеніри від організаторів.