Дата: 05.04.2023 10:00

Шановні жителі Черняхівської громади! 18 квітня 2023 року Житомирський центр крові на базі Черняхівського ТМО проводитиме забір донорської крові.

Забір крові проходитиме за адресою: смт. Черняхів, Територіальне медичне об'єднання (вул. І.Франка, 42-з) з 9:00 до 13:00.

Хто може бути донором ?

• Вага від 50 кг
  • Вік від 18 років
  • Не мати тимчасових або абсолютних протипоказів. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, ви не можете бути донором тимчасово або взагалі. Варто проконсультуватись з нашим лікарем перед донацією.

З собою взяти:
✔️Паспорт
✔️Ідентифікаційний номер

Як підготуватись ?

✔️За 5 днів до донації слід відмовитись від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять
✔️Не вживати алкоголь за 48 годин та не курити за 1-2 години до здавання крові (дуже важливо!)
✔️Виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, тваринні жири, соління за 24-48 годин до донації (інакше кров не пройде перевірку)
✔️Обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Каву пити не можна.
✔️Не приходити здавати кров, якщо присутнє відчуття нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
✔️Під час огляду лікарем перед донацією чесно відповідати на запитання і не приховувати інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

ХАРЧУВАННЯ ПЕРЕД ДОНАЦІЄЮ
Включає овочі, фрукти, каші на воді, відварені або пропарені риба і м’ясо, хліб. Споживання великої кількості води до 2 л в день, чай, компот із сухофруктів.

КАВУ НЕ ПИТИ!

ЗА ДЕНЬ ДО ЗДАЧІ ВИКЛЮЧИТИ:
• копчена, гостра і смажена їжа з численними спеціями
• ковбасні вироби
• жирні сорти м’яса (свинина), шинку, сало
• молочні продукти, вершки, масло
• яйця
• кетчуп, майонез
• насіння, горіхи, фініки
• шоколад, халва
• цитрусові, авокадо, буряк, банани
• газовані напої

ВІДМОВТЕСЬ ВІД ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ЗА 48 ГОДИН ДО ПРОЦЕДУРИ!

Пам`ятайте: Ваша кров може врятувати людське життя!