Конкурс читців «Єднаймо Україну Тарасовим словом». ФОТО

Дата: 08.03.2023 08:00

Щороку напередодні дня народження українського пророка Тараса Шевченка весь світ вшановує його пам'ять. Образ Кобзаря для кожного українця здавна став символом боротьби за права знедоленого українського народу, за його волю і кращу долю.

Вшановуючи пам’ять поета, 7 березня 2023 року в актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов конкурс виконавців художнього слова Шевченкових творів «Єднаймо Україну Тарасовим словом», в якому взяли участь учні закладів загальної середньої освіти Черняхівської громади.

Пророчим словом, закликаючи любити свій рідний край, до всіх зі сцени звернувся Тарас Шевченко (роль якого зіграв Костянтин Мікушин). Так оригінально розпочався конкурс. Далі естафету перейняли юні декламатори.

Усі присутні в залі учні, вчителі, батьки та члени журі насолоджувались поезією, яка лунала з дитячих вуст.

Оцінювання майстерності читців художнього слова проводилось у трьох вікових категоріях.

У віковій категорії 6-9 років переможцями стали:

І місце – Кирилович Дарина (Черняхівський ліцей №1);

ІІ місце – Григорчук Альбіна (БДЮТ);

ІІІ місце – Шкуринська Влада і Поліщук Анна (Черняхівський ліцей №2).

Учасників середньої вікової категорії (10-15 років) було найбільше – 16. За оцінками журі, перемогу вибороли:

І місце – Довгань Владислава (Черняхівський ліцей №1);

ІІ місце – Герасимчук Ольга (Черняхівський ліцей №2);

ІІІ місце – Григорчук Дарія (Черняхівський ліцей №1).

Старшу вікову категорію (16-18 років) представив один учасник – Тищенко Даніел із Черняхівського ліцею №2, якого й визнано переможцем.

Завершився конкурс оголошенням переможців і врученням грамот від відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради та подарунків від селищного голови Наталії Ревчук і секретаря селищної ради Тетяни Тарнавської. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Наталія Заборчук вручила всім учасникам подяки за участь в конкурсі і за те, що подарували можливість присутнім відчути всю красу української поезії.

Вітаючи учасників та їхніх наставників, Черняхівський селищний голова Наталія Ревчук подякувала їм за активну життєву позицію, за любов до Тарасового слова, яким він пробудив у народі його національну гідність і самоусвідомлення. Наталія Миколаївна подякувала Збройним Силам України за можливість провести такий конкурс.