Медики Житомирщини навчаються новій моделі патронажу, далі досвід поширюватимуть на інші регіони

Дата: 16.02.2023 09:30

Житомирщина активно працює над впровадженням універсально-прогресивної моделі домашніх візитів до вагітних та родин з дітьми від 0 до 3 років у партнерстві з ЮНІСЕФ та Міністерством охорони здоров’я України.

У межах крос-секторального проекту ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) протягом 15-17 лютого 2023 року відбудеться навчальний тренінг для представників 13 медичних закладів області.

15 лютого 2023 року навчання розпочали 60 представників медичних закладів Житомирщини. Саме ці заклади раніше пройшли конкурс і тепер проходять навчання, аби впроваджувати послугу універсально-патронажного візиту для своїх громад.

На Житомирщині вже два медичні заклади у Житомирі та Коростені працюють за цією моделлю та здійснюють паторнаж до родин з дітьми. Крім того, на базі Житомирського медичного інституту відбуватиметься надалі підготовка спеціалістів щодо впровадженням універсально-прогресивної моделі домашніх візитів до вагітних та родин з дітьми від 0 до 3 років.

Універсально-прогресивна модель домашніх візитів покликана покращити доступність та якість медико-соціальних послуг для родин із дітьми від 0 до 3 років. Така модель патронажу є пацієнтоорієнтованою, націленою на якість відвідувань родини з дитиною, а не кількість. Це перехід від принципів “виявити проблему та перенаправити” до нових принципів “вчасно виявити та усунути або ж значно зменшити ризики, які можуть призвести до певної проблеми”. Має зміщуватися акцент із виявлення лише медичних проблем на фізичний, психоемоційний та соціальний розвиток дитини.

Зовсім скоро патронаж за універсально-прогресивною моделлю здійснюватимуть у:

– КНП “Овруцький ЦПМСД”;

– КНП “ЦПМСД” Радомишльської міської ради;

– КНП “ЦПМСД” Черняхівської селищної ради;

– КНП “Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини” Станишівської сільської ради;
– КНП “Райгородоцький ЦПМСД” Бердичівського району;

– Медичний центр ТОВ “Пролісок +” (м. Малин);

– КНП “Олевський центр первинної медичної допомоги” Олевської міської ради;

– КНП “Амбулаторія загальної практики сімейної медицини” Городницької селищної ради;

– КНП “ЦПМСД” Звягельської міської ради;

– КНП ” ЦПМСД” Брусилівської селищної ради;

– КНП ЦПМСД Ємільчинської селищної ради;

– КНП “ЦПМСД Коростишівської міської ради”;

– КНП “ЦПМСД” Народицької селищної ради.

Надалі досвід впровадження універсально-прогресивної моделі в Житомирській області буде поширюватися й на інші регіони України. Це ще один крок до розробки національної програми превентивної, підтримуючої та освітньої моделі підтримки родин із маленькими дітьми вдома.