27 січня - День пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2023 09:00

27 січня Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту ‒ мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

Пройшовши через страхіття Голодомору 1932-1933 років, українці як ніхто інший, розуміють біль єврейського народу.

У День скорботи та пам’яті ми схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів. Пам’ятаємо, що людське життя – це найвища цінність. Нікому не дозволено вирішувати: хто вартий жити, а хто - ні. І будь-який режим, що базується на ненависті та нетерпимості, – приречений на крах.

Ми вчимося на помилках минулого і кожен із нас робить усе можливе задля того, щоб подібні трагедії не повторилася в майбутньому. Пам’ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таять в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій Землі.

Вічна пам’ять жертвам Голокосту…