"І стоїть край села обеліск..." Пам'ятаємо жертв Голокосту. ВІДЕО

Дата: 27.01.2023 11:00

Фото без опису27 січня в Україні і світі вшановують пам'ять жертв Голокосту. У період Другої світової війни на території Черняхівського району в с. Дівочки в піщаному кар'єрі проводились масові розстріли мирних жителів єврейської національності.

Були встановленні місця захоронень розстріляних. Їх залишки були перевезені та захороненні у братські могили на єврейське кладовище у Черняхові.

20 листопада 2012 року у селі Дівочки на тому місці де було проведено розстріли, було відкрито "Пам'ятний знак розстрілу мирних жителів єврейської національності".

Працівники будинку культури та художній керівник Дівочківського будинку культури разом із учнями Дівочківської гімназії біля цього пам'ятного знаку провели мітинг - реквієм "І стоїть край села обеліск" з метою вшанування пам'яті жертв Голокосту. Вшанували загиблих хвилиною мовчання та засвітили свічки пам'яті.

Пам'ять про Голокост потрібна. Важливо,щоб наші діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.Свіча Голокосту не згасне.

Відділ культури та туризму Черняхівської селищної ради