Дата: 02.01.2023 08:00

Черняхівська громада провела в останню путь військовослужбовця, захисника України, молодшого лейтенанта Миколу Шлапака.

З перших днів повномасштабної агресії росії на території України 32-річний черняхівець Микола Шлапак приймав активну участь в організації оборони Черняхівської громади та міста Житомира. Здійснював евакуацію цивільного населення з районів ведення бойових дій. У час небезпеки думав не про себе, а про те, як допомогти іншим. Згодом призваний по мобілізації до окремого спеціального батальйону, у складі якого успішно виконував складні бойові завдання у найгарячіших точках сходу України.

За час виконання завдань командир першого взводу, 3 спеціальної роти, Окремого спеціального батальйону проявляв мужність, ініціативність та витримку, що характерно Героям України, які боронять нашу землю від російських загарбників. Разом зі своїм взводом провів декілька успішних операцій, чим стримав прорив противника на підконтрольну Україні територію Донецької області.

Його останній бій стався 20 грудня 2022 року під Бахмутом у селі Берестове Донецької області. Своїми діями разом з підлеглими зупинив наступ противника, нанісши йому значні втрати. Однак, для майбутньої Перемоги у цей день він віддав найдорожче - своє молоде життя.

Сьогодні загиблого військовослужбовця земляки проводжали навколішки, схиливши голови у скорботі.

Прийшли віддати останню шану та проститись із мужнім захисником рідні та близькі, бойові побратими, друзі, вчителі і однокласники, а також керівництво Черняхівської громади.

Миколу Шлапака з військовими почестями поховали на місцевому кладовищі.

Прапор України як символ держави, якій віддано служив Микола, вручили матері Героя. Батькові вручили нагороду сина "Козацький хрест" І ступеня.

Висловлюємо щирі співчуття батькам, дружині і донечці загиблого, рідним і близьким цієї родини.

Герої не вмирають! Вони поповнюють ряди небесного війська і вічно живуть в пам’яті тих, хто їх любив…

Вічна пам‘ять Герою!