Фінансисти та економісти Черняхівської та Корнинської селищних рад обговорили запровадження моніторингу та оцінювання виконання стратегії розвитку

Дата: 23.12.2022 12:50

Команда Житомирського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» продовжує консультувати громади області щодо стратегічного планування. Зокрема, на цьому тижні фінансисти та економісти Черняхівської та Корнинської селищних рад обговорили запровадження моніторингу та оцінювання виконання стратегії розвитку.

Георгій Федорук - радник з питань муніципальних фінансів та управління регіонального офісу детально розповів про

• аналіз відповідності положень стратегії територіальної громади державній та регіональній стратегіям розвитку;
  • систему показників для моніторингу;
  • звіт про результати проведення моніторингу стратегії;
  • звіт про результати проведення моніторингу плану заходів з реалізації стратегії.

Також говорили про підготовку розпорядження селищного голови про створення комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку селищної територіальної громади до 2027 року та доручення голови про організацію виконання та моніторинг Стратегії розвитку селищної територіальної громади на період до 2027 року.

Фахівці громад поділилися своїм досвідом та обговорили проблеми проведення моніторингу стратегії та плану заходів з реалізації стратегії територіальної громади.

«Головний завдання моніторингу – це спостереження та попередження. Перше проводиться для виявлення відповідності наявного стану речей бажаному результату, а друге для запобігання небажаних наслідків», - зазначив Георгій Федорук.

Моніторинг Стратегії розвитку територіальної громади включає три рівні:

•  моніторинг зовнішнього середовища розвитку громади;
  •  моніторинг процесу реалізації Стратегії відповідно до показників;
  •  моніторинг виконання проєктів місцевого розвитку складають План заходів з реалізації Стратегії».

#ULEAD #ULEADwithEurope