Звернення громадян до Черняхівської селищної ради. Підсумки за 9 місяців 2022 року

Дата: 28.10.2022 15:00

Фото без описуУ Черняхівській селищній раді розгляд звернення від громадян, які надходили  як у письмовому, так і в електронному вигляді, здійснюється в умовах воєнного стану.

З метою поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на звернення постійно забезпечується кваліфікований та своєчасний розгляд письмових звернень, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян.

Аналіз роботи зі зверненнями громадян свідчить про зменшення кількості звернень громадян за 9 місяців  2022 року в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Так, за вказаний період до Черняхівської селищної ради надійшло 768 звернень громадян, що на 51,8 %  або 1066 звернень менше, ніж у минулому році.

Позитивно вирішено - 680 звернень, відмовлено в задоволенні - 22 звернення, на 66 звернень надано роз’яснення.

До селищної ради надійшло 13 колективних звернень, за відповідний період минулого року - 32 звернення. Анонімних звернень не надходило.

На особистому прийомі  керівництва  побувало 82 особи.

Найбільшу частку в структурі питань, з якими звертались громадяни за 9 місяців 2022 року, займають питання соціального захисту -  280, що становить 36,4 % від загальної кількості.

За наданням одноразової матеріальної допомоги продовжують звертатися громадяни, які з тих чи інших причин потрапили у складні життєві обставини. За звітний період  було виділено 264 900  грн. одноразової грошової матеріальної допомоги на лікування  та  в інших випадках передбачених Програмою та Положенням про надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам.

Друге місце за актуальністю посідають питання аграрної політики і земельних відносин – 189, що становить 24,6 % від загальної кількості.

Переважну більшість звернень громадян, що надійшли по питаннях аграрної політики, стосувались вирішення наступних  питань:

• затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок;
  • надання дозволу на розроблення документацій із землеустрою;
  • затвердження документацій із землеустрою на земельні ділянки з метою передачі у власність громадянам;
  • надання в оренду земельних ділянок комунальної власності;
  • включення громадян в загальну чергу на  отримання земельної ділянки для будівництва і  обслуговування житлового будинку, господарських  будівель і споруд;
  • зміна цільового призначення  земельних ділянок та інші питання.

Третє місце за звітний період посіли питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 133,  за відповідний період минулого року таких звернень було лише 2.

Питання комунального господарства  на четвертому місці – 50.  До селищної ради надійшло 18  звернень від громадян селища щодо вирішення питань пошкодження житла внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру (наслідки вибухів та збиття ракет).

Інші звернення, які надійшли від громадян стосувалися питань:

• житлової політики - 7;
  • праці і заробітної плати - 2;
  • охорони здоров”я - 3;
  • екології та природних ресурсів – 19;
  • освіти - 6;
  • сім”ї, дітей та молоді -11;
  • фінансової, податкової, митної політики -2
  • інші питання – 66.

Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються найменш захищені категорії населення, зокрема особи з інвалідністю, ветерани війни та праці, багатодітні сім’ї, одинокі матері, пенсіонери.

За звітний період надходили звернення від:

• учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій –  10;
  • осіб з  інвалідністю  І, ІІ, ІІІ групи –  74;
  • дітей війни – 3;
  • учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 5;
  • сімей опікунів та піклувальників -14.

Найбільш поширеною та найдоступнішою для громадян формою діалогу з владою та зворотного зв’язку є звернення, а тому питання роботи зі зверненнями громадян залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності Черняхівської селищної  ради.