Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

Дата: 26.09.2022 11:00

Згідно з ухваленим рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 5 грудня 2013 року, був заснований Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. Відзначається 26 вересня. Мета – привернути увагу громадськості до проблем, які несе зброя масового знищення, та забезпечити безпеку в усьому світі.

Ядерне роззброєння держав – головне завдання, на якому зосереджуються засновники події. В 1978 році держави-учасниці одноголосно підтримали розв’язання пріоритетного питання, впродовж наступних років були підписані та утверджені договори ліквідації.

За даними Організації Об’єднаних Націй, у світі накопичено майже 14000 одиниць ядерних ракет, сотні з яких можуть бути запущені натиском лише однієї кнопки.