Внутрішньо переміщені особи отримають фінансову допомогу від ООН

Дата: 30.08.2022 16:30

Сьогодні протягом дня уповноважені особи Агентства ООН у справах біженців здійснювали виїзний прийом громадян в «Центрі надання адміністративних послуг» Черняхівської селищної ради. За цей час вони прийняли пакети докуменів у 118 осіб.

Збір даних проводиться для надання допомоги, зокрема грошової, людям, які були змушені покинути свої домівки внаслідок воєнних дій після 24 лютого 2022 року. Мета – допомогти вимушеним переселенцям задовольнити свої базові потреби, аби вони могли оселитися та відновити життя на новому місці.

Інформація щодо грошової допомоги

Критерії відповідності

З метою забезпечення аби допомога надавалася тим, хто її більше потребує, застосовують критерії вразливості та включають такі категорії осіб чи сімей із числа внутрішньо переміщених:

• домогосподарство, яке ведеться однією особою («неповні сім’ї») з 2 або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (старше 55 років);
  • особи похилого віку (старше 55 років), які є головами домогосподарства (тобто, домогосподарство ведеться однієї/кількома особами похилого віку або особою похилого віку з одним чи кількома дітьми віком до 18 років);
  • домогосподарство з однією або кількома особами з особливими потребами;
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені).

Лише ВПО, які відповідають критеріям, будуть включені у програму багатоцільової грошової допомоги.

Окрім того, всі ВПО зможуть отримати безкоштовно юридичну допомогу.

Домогосподарство може включати наступних членів:

• голова родини
  • дружина/чоловік
  • неповнолітні діти
  • його/її батьки
  • його/її дідусь і бабуся
  • Інші особи, які не є частиною цього списку, повинні бути членами іншого домогосподарства навіть, якщо вони живуть разом.

Інформація, яка необхідна для надання фінансової допомоги:

• ПІБ згідно ідентифікаційного документу.
  • Місце та дата народження, номер телефону тощо.
  • Ідентифікаційний номер (необхідний для виплати допомоги).
  • Свідоцтво про народження дітей.
  • Номер банківської картки (необхідний для виплати допомоги).
  • Посвідчення/медична довідка за наявності інвалідності або хронічного захворювання.
  • Документ, що посвідчує опіку над дитиною (за необхідності).

Вся надана інформація є конфіденційною і буде занесена в базу даних УВКБ ООН.

Сума грошової допомоги

Сума допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму прогнозованого на квітень 2022 року та становить 2220 грн. на кожного члена родини на місяць та покриває тримісячний період.

Спосіб виплати

Вся сума відразу за 3 місяці буде перерахована одному члену домогосподарства на банківський рахунок.

До уваги ВПО, які відповідають вказаним вище категоріям та не подали документи під час виїзного прийому представників Агентства ООН!

Прийом документів проводиться за адресою: м. Житомир, вул. Б.Лятошинського, 13 (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00 години).

ВАЖЛИВО! Внутрішньо переміщені особи, які вже надали свої дані для включення у програму грошової допомоги від УВКБ ООН,  отримають свої виплати за умови, що вони не отримували багатоцільову грошову допомогу від іншої організації.