Що робити в разі радіаційної аварії: інструкції МОЗ

Дата: 08.08.2022 10:00

Міністерство охорони здоров’я дало покрокову інструкцію дій у випадку радіаційної аварії. Найголовніше, що треба зробити у цій ситуації – залишатися або зайти у приміщення.

“Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру”, – пояснили у МОЗ.

У відомстві заспокоїли що ядерно-стратегічні об’єкти будують таким чином, щоб витримувати значні фізичні пошкодження.

Крім того, на рівні всіх регіонів здійснюється моніторинг радіаційного фону, виконують цю роботу обласні Центри контролю та профілактики МОЗ.

“Станом на 7 серпня жодних відхилень від природного фону не зафіксовано”, – підкреслили у відомстві.

Як зазначають у міністерстві, до дій, які рекомендовано зробити при радіаційній аварії, належать:

• залишатися в приміщенні або терміново до нього зайти;
  • зняти верхній шар одягу, одягти новий;
  • прийняти душ;
  • не використовувати для пиття та приготування їжі воду з-під крана;
  • слідкувати за офіційними джерелами інформації.

“Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви перебуваєте на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати”, – звертають увагу в повідомленні.

У міністерстві також нагадують, що приймати йодид калію для “профілактики” без потреби недопустимо, оскільки це може зашкодити здоров’ю. Йодна профілактика здійснюється одноразово і лише коли на це є вказівка від органів влади, тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу.