Про забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» в І півріччі 2022 року

Дата: 28.07.2022 14:30

Фото без описуРобота щодо розгляду звернень громадян в Черняхівській  селищній раді проводиться відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», відповідних рішень виконавчого комітету селищної ради  та розпоряджень селищного голови.

Вона спрямована на всебічних розгляд даних звернень та порушених у них проблем, оперативного їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян.

За І півріччя 2022 року до Черняхівської селищної ради надійшло:

•  477  звернень, що на 550 звернень менше ніж за аналогічний період  минулого року;
  • 9 колективних звернень, за відповідний період минулого року - 19.

На особистому прийомі  керівництва побувало 65 осіб.

Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань аграрної політики і земельних ресурсів – 175, питань соціального захисту населення - 156.

За звітний період надійшли  також звернення з питань:

• комунального господарства - 28,
  • житлової політики – 7,
  • праці і заробітної плати – 2;
  • охорони здоров’я –2;
  • екології та природних ресурсів – 12,
  • освіти – 4;
  • сім’ї, дітей та молоді – 11;
  • фінансової, податкової, митної політики – 2;
  • інші – 35.

Особливої актуальності у період дії правового режиму воєнного стану в Україні набули питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян, а тому за звітний період на адресу селищної ради надійшло 43 звернення, за відповідний період минулого року таких звернень було лише 2.

За підсумками розгляду звернень, позитивно вирішено - 355, відмовлено у задоволенні  18 звернень та на 33 звернення надано роз’яснення.

За категоріями авторів до селищної  ради звернення надходили від:

• учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій – 9;
  • від осіб з  інвалідністю  І, ІІ, ІІІ групи – 58;
  • від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 2;
  •  від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 4.

Актуальними залишаються питання:

1. Соціального захисту - надання матеріальної допомоги на лікування, придбання ліків та вирішення соціально-побутових проблем.
  2. Земельні - питання надання земельних ділянок, встановлення меж земельних ділянок, оформлення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства ті інші.

За звітний період  було виділено 144 600  грн. одноразової грошової матеріальної допомоги на лікування  та  в інших випадках, передбачених Програмою та Положенням про надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які зареєстровані на території Черняхівської селищної територіальної громади на 2022-2025 роки.

Через обмеженість фінансів не всі питання, з якими звертаються відвідувачі, можливо вирішити одразу, особливо ті, що стосуються капітального та поточного ремонту житла, благоустрою селища. Такі звернення беруться на контроль і порушенні питання включаються в перспективні плани.

Жодне звернення, яке надійшло на адресу  селищної ради, не залишилось поза увагою, всі були належним чином розглянуті та опрацьовані.