Перевірили стан споруд цивільного захисту

Дата: 21.02.2022 17:00

Фото без описуУ зв’язку із тривожними новинами все більше громадян України цікавляться планом дій та місцями укриття при можливому загостренні конфлікту і початку повномасштабних воєнних дій на території нашої держави.

За результатами перевірок, які здійснювала у 2021 та продовжила у 2022 році комісія по перевірці стану споруд цивільного захисту при Черняхівській селищній раді, у Черняхівській громаді налічується загалом 14 сховищ, з яких 9 – протирадіаційні укриття та 5 – найпростіші укриття у житлових будинках. Бомбосховищ (захисна споруда, об'єкт цивільної оборони, що служить для захисту людей від авіабомб і артилерійських снарядів, уламків зруйнованих будівель і згубної дії отруйних газів) на нашій території немає і ніколи не було.

Сховища – це досить потужні споруди, але більшість з них збудовані у промисловій зоні. Це ті підприємства, які мали певні держзамовлення і продовжували роботу в особливий період. На сьогодні структура таких підприємств змінилася, більшість із них стали приватними. Балансоутримувачі не приділяли увагу їхньому стану. Тому вони виявились непридатні для подальшого використання.

Обмежено готові, в основному, укриття, що залишились у комунальній власності:

• Філія "Житомирська ДЕД ДРП 5" ( смт Черняхів, вул.Володимирська, 113);
  • 23 ДПРЧ 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Житомирській області (смт Черняхів, вул. Юліана Мовчана, 18);
  • Черняхівська селищна рада (смт Черняхів, вул.Майдан Рад, 1);
  • Черняхівська районна спілка споживчих товариств (Райспоживспілка) (смт Черняхів, Майдан Рад, 5);
  • Черняхівська районна державна лікарня ветеринарної медицини (смт Черняхів, вул.Юліана Мовчана, 9);
  • КНП “Черняхівське ТМО”Черняхівської селищної ради (смт Черняхів, вул.І.Франка, 42 з);
  • Черняхівський ліцей № 2 (підвальне приміщення нового навчального корпусу) (смт Черняхів, вул.І.Франка,14);
  • Черняхівський заклад дошкільної освіти № 5 (підвальне приміщення) (смт Черняхів, вул.Володимирська, 51Ж).

Найпростішим укриттям може стати будь-яке приміщення, що розташоване нижче рівня земної поверхні, - викопаний погріб чи льох. Підвали багатоквартирних будинків – за проектом теж укриття. А по факту - жителі зробили собі там комірчини та використовують за своїми потребами. І вхід туди закритий.

Поки жителі квартир, які є співвласниками у багатоквартирних будинках, не усвідомлять, що це для них важливо, до того часу органи місцевого самоврядування не зможуть їм допомогти. Ми можемо щось підказати і надати організаційну допомогу, але врешті-решт це справа кожного жителя громади.

На сайті Черняхівської селищної ради ми розмісили інформацію про ці споруди – і про захисні споруди, і про найпростіші укриття – з точним вказуванням їх адрес. А також інформаційні матеріали про те, як діяти у надзвичайних ситуаціях.

Приміщення з укриттями, що в комунальній власності громади, готують.

Шановні жителі Черняхівської громади! Не варто піддаватись емоціям. Не поширюйте неправдиву інформацію та паніку серед населення.

Усі ваші пропозиції з можливими наявними найпростішими укриттями надавайте до селищної ради (каб.№42), тел. 041-34-4-84-41, 04134-4-11-46.