З Міжнародним днем рідної мови!

Дата: 21.02.2022 08:00

Фото без описуСьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу.

Українська мова – животворне джерело для нашого народу, генетичний код, який передає з покоління в покоління любов до рідної землі. Поки живе мова,  житиме й народ, який буде ідентифікувати свою самобутність і самостійність, пам’ятати історію свого краю.

Ми знаємо, що українська  мова  пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною  мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.

Видатний український письменник Б. Антоненко-Давидович писав: «Рідна мова — це невід'ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші й найніжніші струни людської душі. Вона є тим найдорожчим і найміцнішим зв'язком, що з'єднує усі покоління народу в одне велике істо­ричне живе ціле. Мова народу — це саме життя». Саме ми  заради прийдешніх поколінь, повинні  берегти й шанувати мову, як  це  робили наші  славні предки.
Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє й майбутнє України!

Наталія РЕВЧУК,

Черняхівський селищний голова