Герої живуть, доки їх пам’ятають

Дата: 29.12.2021 11:00

Фото без опису29 грудня – особливий день для Черняхівщини. 78 років тому, 1943 року, радянські війська визволили наш край від німецько-фашистських загарбників. Крізь вогонь і кров запеклих боїв, крізь страждання і смерть, гіркоту поразок і радість перемог, залишаючи тисячі братських могил вони йшли до розгрому ворога.

Фото без опису12 листопада 1943 року воїни 121 дивізії генерала-майора  Ладигіна звільнили Черняхів від ворожих солдат. Основні сили 30-го стрілецького корпусу вели тяжкі бої на рубежі Черняхів-Горбаша, Троковичі-Городище. Кілька разів Черняхів залишали радянські війська, а 29 грудня 1943 містечко визволили остаточно. Завдяки воїнам 15 стрілецького корпусу 121, 141, 276, 336, 351 стрілецькі дивізії Черняхівський район був повністю звільнений від ворога. Черняхівська земля прийняла на вічний спокій 2789 радянських воїнів.

Особливою увагою в Черняхівському краєзнавчому музеї користується стаціонарна експозиція, присвячена Другій світовій війні. Тут зберігаються рідкісні документи, фотографії, бойові нагороди фронтовиків.