Виставка-конкурс старовинної новорічної іграшки в краєзнавчому музеї

Дата: 16.12.2021 14:40

Фото без описуВиставка-конкурс старовинної новорічної іграшки в краєзнавчому музеї

Придивившись уважно до тих речей, якими щороку прикрашають новорічну ялинку, а саме ялинкових іграшок, розумієш, що у створенні їх беруть участь різні майстри, художники. Речі, які народилися в труді, у яких користь невід’ємна від краси, речі, які мають естетичну цінність.

Чи ж можна назвати ялинкові іграшки художніми прикрасами? Найціннішими ялинковими прикрасами знавці вважають антикварні іграшки. У старих прикрасах живе тепло рук майстра – склодува і казкового художника.

Сьогодні такі прикраси знову в моді. Отже, відбувається загадкове перевтілення звичайних корисних речей в мистецький витвір. Ці речі живуть в наших домівках на антресолях, балконах, від року до року

зберігаючи чари новорічних свят. То чи не заслуговують вони на те, щоб продовжити своє життя в музеї? Можливо, настав час оцінити значення маленьких крихких іграшок, з якими пов’язанні спогади про дитинство, веселі зимові свята і посприяти безпосередньому контакту з ялинковими іграшками як музейними предметами не тільки на новорічні свята, а й протягом року.

Тому, перед новорічними святами в Черняхівському  краєзнавчому музею відкривається  виставка  "Історія ялинкової іграшки". Запрошуємо всіх взяти участь у створенні новорічної  колекції. Поділіться своїми дитячими враженнями та художніми витворами чи просто відвідайте яскраву виставку ялинкової іграшки у нашому музеї.