Як отримати COVID-сертифікат

Дата: 15.09.2021 09:30

Фото без описуШановні жителі Черняхівської громади!

Якщо ви пройшли повний курс вакцинації (зробили два щеплення), можете отримати внутрішній ковідний сертифікат. Він є як у паперовому вигляді, так і в електронному.

Паперовий сертифікат можна отримати у сімейного лікаря, з яким підписана декларація. Під час щеплення спеціалісти одразу вносять дані до системи helsi, де сімейний лікар бачить, коли, де та яким препаратом була проведена вакцинація.

Формування ковідного сертифікату відбувається на основі даних, які лікар вніс в електронну медичну карту.

Важливо перевірити, чи коректно лікар вніс і особисті дані – ім’я-прізвище, контактні дані тощо.

Також такий ковідний сертифікат може бути сформований у разі наявності негативного ПЛР-тесту.

Тобто, для того, щоб отримати внутрішній паперовий сертифікат про вакцинацію, треба звернутися до свого сімейного лікаря і після формування забрати у нього документ.

Внутрішній сертифікат – електронний

Окрім паперового сертифікату, можна отримати електронний – з усіма аналогічними даними. Зробити це можна доволі просто у додатку «Дія». Наразі він доступний тільки тим, хто пройшов повний курс вакцинації.

Для того, щоб отримати такий сертифікат, потрібно зайти у додаток «Дія» на смартфоні та перейти у розділ «Послуги», у переліку доступних послуг оберіть «COVID-сертифікат».

Там буде також інформація, для чого потрібен сертифікат та яка саме інформація у ньому міститься.

Якщо у вас виникли питання щодо отриманням COVID-сертифіката, ви можете залишити запит стосовно вирішення проблеми з отриманням COVID-сертифіката через національний контакт-центр за безкоштовним номером 0-800-60-20-19.