Дотримуйтесь правил безпеки при роботі в каналізаційних колодязях!

Дата: 26.07.2021 14:00

Фото без описуЗвертаємо увагу роботодавців на необхідність проведення профілактичних заходів з метою попередження  нещасних випадків, які трапляються при виконанні робіт по ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів.

Здебільшого основними причинами таких нещасних випадків  є незадовільна організація проведення ремонтних і аварійних робіт на водопровідних та каналізаційних спорудах, а саме:

• допуск до виконання роботи працівників без проведення відповідного навчання з питань охорони праці, без оформлення наряду-допуску;
  • невикористання або відсутність засобів індивідуального захисту, запобіжного та захисного інвентаря, незадовільний стан вентиляційних систем у КНС;
  • відсутність кваліфікованих працівників;
  • невиконання вимог інструкцій з охорони праці та виконання робіт з грубими порушеннями вимог безпеки праці.

Враховуючи факти  травмування та загибелі людей на виробництві, звертаємось до всіх роботодавців та підприємців, які використовують найману працю, з вимогою забезпечити організацію безпечного виконання робіт, у тому числі робіт підвищеної небезпеки з ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів.

Бригада, що виконує роботу в колодязях, повинна складатися не менше ніж з трьох чоловік та мати наступне запобіжне та захисне спорядження:

• індивідуальні запобіжні пояси безпеки на кожного члена бригади з лямками та мотузками (довжина мотузки повинна бути більшою не менше ніж на 2м  від глибини колодязя);
  • газоаналізатор або індикатор газу;
  • сигнальний жилет;
  • захисна каска;
  • ізолюючий  шланговий протигаз;
  • аккумуляторний ліхтар напругою 6 В.

Забороняється використовувати ліхтар з відкритим джерелом вогню, замінювати ізолюючий протигаз фільтруючим протигазом.

На жаль, люди часто нехтують правилами безпеки. Як наслідок, через власну недисциплінованість, недбалість, безвідповідальність біда зненацька вривається в їхні сім’ї.

Шановні керівники підприємств, роботодавці, дбайте про життя та здоров’я працівників, спрямовуйте свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці. Пам’ятайте, що невиконання правил охорони праці призводить до сумних наслідків – травмування чи навіть до загибелі.

Хорошівське відділення управління виконавчої

дирекції Фонду ССУ у Житомирській області