Національний тест на цифрову грамотність

Дата: 10.06.2021 16:09

Фото без описуМіністерство цифрової трансформації України запустило на порталі Дія.Цифрова освіта національний тест на цифрову грамотність для громадян, вчителів, державних службовців, медичних працівників.

Цифрограм — це можливість перевірити цифрову грамотність будь-якому громадянину. Бета-версія Цифрограму пропонує дати відповідь на 90 запитань. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Це дає можливість перевірити:

• основи комп’ютерної грамотності;
  • інформаційну та медіаграмотність;
  • створення цифрового контенту;
  • комунікацію і взаємодію в цифровому суспільстві;
  • безпеку в цифровому середовищі;
  • вирішення технічних проблем.

Тест розроблено на основі комплексного, систематизованого підходу, в ньому визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за 3-ма базовими та 6-ма підрівнями.

Після складання тесту кожен учасник тестування отримує електронний сертифікат, який засвідчує загальний рівень цифрової грамотності, загальну кількість набраних балів, а також кількість балів по кожній сфері компетентностей.